Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wychowanek wraca do Jastrzębskiego Węgla

Wychowanek wraca do Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel poinformował, że nowym libero drużyny został Bartosz Makoś, a umowa będzie obowiązywać na najbliższy sezon. Zawodnik nie tylko pochodzi z Jastrzębia Zdroju, ale również wychowankiem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Wiadomość o zainteresowaniu Jastrzębskiego Węgla moją osobą przyjąłem jako duże szczęście. Jestem z Jastrzębia, jestem wychowankiem tego klubu, więc cel, który założyłem sobie będąc jeszcze w Akademii Talentów, właśnie się spełnił – powiedział mediom klubowym Bartosz Makoś.

Jak największy rozwój – to główny cel Makosia. – Zawsze powtarzam, że chcę się rozwijać i nadal iść do przodu. Jastrzębski Węgiel to na pewno jest miejsce, w którym szanse na ten rozwój mam – dodał.

W zespołem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla Bartosz Makoś wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski kadetów, złoto Młodej Ligi, złoto i srebro mistrzostw Polski juniorów. W 2017 roku otrzymał również wyróżnienie indywidualne, bowiem został wybrany najlepszym libero turnieju finałowego MPJ w Kętrzynie.

W 2017 roku przeniósł się do Cuprum Lubin, w barwach którego rywalizował w PlusLidzie. Cztery lata później podpisał kontrakt z Aluron CMC Wartą Zawiercie i barwach tego klubu zdobył brązowy medal mistrzostw Polski.