Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Bartosz Makoś: Czerpać jak najwięcej dobrego

fot. Aleksandra Twardowska

Bartosz Makoś w nowym sezonie będzie reprezentować barwy Aluronu CMC Warta Zawiercie. Co przekonało go do wyboru klubu z Zawiercia? – Słyszałem same dobre opinie na temat organizacji i klubu. Przekonała mnie też atmosfera, która panuje tutaj w hali. Jest to coś niespotykanego w lidze – powiedział nowy libero Jurajskich Rycerzy. – Na pewno będzie to super sprawa dla mnie i mam nadzieję czerpać z tego jak najwięcej dobrego.

 Dlaczego wybrałeś Zawiercie?

Bartosz Makoś:Słyszałem wiele dobrych opinii o tym klubie. Gdy pojawiła się oferta, to zbyt długo się nie zastanawiałem i wiedziałem, że to będzie dobra decyzja. Słyszałem same dobre opinie na temat organizacji i klubu. Przekonała mnie też atmosfera, która panuje tutaj w hali. Jest to coś niespotykanego w lidze. Gdy przyjechałem tutaj pierwszy raz na mecz, to przypomniały mi się czasy, gdy zaczynałem z siatkówką, hala przy ulicy Szerokiej w Jastrzębiu. Atmosfera nie do opisania.

W Cuprum Lubin spotkałeś się już z Mateuszem Kowalikiem, fizjoterapeutą zawiercian. Wpłynął jakoś na twoją decyzję?

– Na pewno konsultowałem się z Mateuszem, gdy wiedziałem, że jest taka możliwość. Czy wpłynął na tę decyzję? Myślę, że jedynie utwierdził mnie w tym, że będzie ona dobra.

Jaki jest twój cel na najbliższy sezon?

Myślę, że dla każdego zawodnika –  tym bardziej w moim wieku, gdzie jeszcze jestem dosyć młody – ważne jest, aby trafić do szkoleniowca, który będzie mieć realny wpływ na jego rozwój. Nie stawiam sobie takich celów, bardziej patrzę pod kątem samorozwoju i chcę jak najwięcej czerpać z treningów i żeby jak najlepiej grała drużyna. To jest dla mnie najważniejsze.

Co jest twoją mocniejszą stroną: obrona czy przyjęcie?

– Myślę, że zdecydowanie obrona. W przyjęciu jest jeszcze sporo do poprawienia.

Jak się nastawiasz na to, że w linii przyjęcia będziesz trenować i grać obok takich zawodników, jak Facundo Conte i Uroš Kovačević?

– To na pewno coś niesamowitego. Może nie dosłownie to spełnienie marzeń, ale to postacie, które obserwowałem, gdy chodziłem na mecze jako młody chłopak. Na pewno będzie to super sprawa dla mnie i mam nadzieję czerpać z tego jak najwięcej dobrego.

źródło: aluroncmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę