Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Bartosz Łosiak: Wszystkiego nie możemy zwalać na sędziów

Bartosz Łosiak: Wszystkiego nie możemy zwalać na sędziów

fot. FIVB

– Mieliśmy w tym meczu swoje szanse. Szkoda pierwszego seta, w którym miałem kontrę na po 20. Gdybym ją skończył, to może inaczej by się ten mecz potoczył – powiedział po porażce z duetem Nicolai/Lupo Bartosz Łosiak, który w parze z Michałem Brylem będzie musiał walczyć w barażach o awans do 1/8 finału igrzysk.

W ostatnim meczu grupowym Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali w tie-breaku z włoskim duetem Nicolai/Lupo, a porażka ta zamknęła im drogę do bezpośredniego awansu do 1/8 finału. Po spotkaniu biało-czerwoni trochę pretensji mieli do pracy arbitra. – Szkoda, że sędzia nie pozwolił grać obu parom. Popełnił dwa, trzy błędy, które nie powinny mu się zdarzyć. Wzięliśmy challenge związany z dotknięciem siatki. Sędzia na powtórce widział przełożenie, a jego nie zagwizdał. Po meczu przyznał się, że popełnił błąd, ale to nam już nic nie dało. Aczkolwiek wszystkiego nie możemy zwalać na sędziów – zaznaczył Bartosz Łosiak.Jego zdaniem kluczowa była premierowa odsłona, w której Polacy mogli doprowadzić do walki na przewagi, ale jedna nieskończona przez nich piłka dała zwycięstwo 21:19 Włochom. – Mieliśmy w tym meczu swoje szanse. Szkoda pierwszego seta, w którym miałem kontrę na po 20. Gdybym ją skończył, to może inaczej by się ten mecz potoczył – dodał zawodnik.

Rywale lepiej spisywali się w bloku, a kłopoty biało-czerwonych zaczynały się już w przyjęciu. – Mieliśmy problemy z przyjęciem, a nasza wystawa była dość często niedokładna. Piłkę wrzucaliśmy sobie w siatkę, więc ciężko potem było na siatce walczyć z włoskim blokiem – ocenił polski siatkarz plażowy.

Porażka z parą Nicolai/Lupo spowodowała, że biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce w swojej grupie. Nie mieli też najlepszego bilansu małych punktów, przez co o awans do 1/8 finału olimpijskich zmagań będą musieli walczyć w sobotę w barażach. Wierzą jednak, że kolejny bój potoczy się po ich myśli. – Przegraliśmy ten mecz, ale uważam, że to był najlepszy pojedynek w naszym wykonaniu na tych igrzyskach. Jestem pełen nadziei na następne mecze. Na pewno na kolejne spotkanie wyjdziemy w pełni zmotywowani i z wielką wolą walki. Wierzę, że je wygramy – zakończył Bartosz Łosiak.

źródło: opr. własne, TVP

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę