Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Bartosz Łosiak: Mam nadzieję, że ten rok też będzie owocny

Bartosz Łosiak: Mam nadzieję, że ten rok też będzie owocny

fot. FIVB

W Spale trwają przygotowania do nowego sezonu reprezentacyjnego w siatkówce plażowej. – Cykl olimpijki wkracza w decydującą fazę, bo tak naprawdę w tym roku rozpoczyna się ranking olimpijski. Taki system jest przez nas praktykowany od lat, że koncentrujemy się na tym wyścigu olimpijskim. Są cztery męskie pary, na pewno przed trzema jest zadanie walki o punkty olimpijskie – podkreśla trener polskich par plażowych Grzegorz Klimek.

Ta najmłodsza para, czyli Mikołaj Miszczuk i Mateusz Florczyk, ma za zadanie się ogrywać i dobrze się zaprezentować w kontekście przyszłego cyklu olimpijskiego. I to jest nasz cel, żeby jak najlepiej się zaprezentować i zdobyć jak najwięcej punktów olimpijskich – dodaje szkoleniowiec.Dawno nie było takiego roku dla pary z siatkówki plażowej – powiedział o występach w ostatnich miesiącach Bartosz Łosiak, który ma za sobą pierwszy sezon w parze z Michałem Brylem. Polski duet wywalczył wspólnie cztery złote medale. – Pierwszy nasz rok był bardzo owocny, wiadomo, jeszcze z jakimiś lekkimi brakami. Boli nas czwarte miejsce na mistrzostwach Europy. Byliśmy blisko, żeby przywieźć medal i myślę, że gdybyśmy ten medal przywieźli, to byłby taki spełniony rok. Ale nie ma co narzekać. Mam nadzieję, że ten rok też będzie owocny.

Duet Bryl/Łosiak wyznacza sobie podobne cele do zeszłorocznych, czyli najwyższe miejsca w turniejach i utrzymanie się w Elite 16. Do tego polska para będzie przygotowywać się do mistrzostw świata, które odbędą się w październiku.

Wśród pań Katarzynę Kociołek zobaczymy w parze z Martą Łodej. Kociołek liczy na dłuższą współpracę Łodej, bowiem w poprzednim roku występowała w sumie z trzema różnymi partnerkami. – Mam nadzieję, że nie będzie żadnych zmian w tym roku. Ruszyłyśmy już pod koniec listopada z przygotowaniami i jako para będziemy wspólnie walczyć o nasze cele. Duet Kociołek/Łodej liczy, że będzie miał okazję w tym roku występować częściej w turniejach z cyklu Challenger, a w przyszłości również w Elite.

Zadowolony z dotychczasowych przygotowań jest Maciej Rudol, który występuje w parze z Piotrem Kantorem. Zawodnik ma powody do optymizmu, bowiem w poprzednim roku miał problemy z kolanem. – Ostatnie testy pokazują, że jesteśmy w dobrym miejscu, jak na to, co było z kolanem. Powoli transformujemy siłę w moc i zwiększamy obciążenia, żeby być gotowym w drugiej połowie marca. Wszystko jest na dobrej drodze i jesteśmy dobrej myśli.

*Cały materiał obejrzycie w serwisie pzps.pl

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę