Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bartosz Kwolek: My skupiamy się na graniu 

Bartosz Kwolek: My skupiamy się na graniu 

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu mistrzostw świata nie straciła ani jednego seta, ale grała ze zdecydowanie niżej notowanym rywalem – Meksykiem. – Wbrew pozorom takie mecze są grane z większą presją, stresem, że musi się takie spotkanie wygrać i to chyba jest gorsze. Dla mnie osobiście lepiej gra się z rywalem z tej samej, lub wyższej półki, bo wtedy tej presji nie ma aż tak dużej – powiedział Bartosz Kwolek.

Meksykowi daleko do światowej czołówki, ale to nie oznacza, że niedzielnym rywalom polskiej kadry brakowało woli walki. – To na pewno coś innego. Wiadomo, że trochę niedokładności im się wkradło w grę, ale mieli pomysł na siatkówkę. To niewysocy siatkarze, ale wyskakani i bardzo dynamiczni – ocenił rywali zza oceanu Bartosz Kwolek. Polacy wygrali spotkanie z Meksykanami 3:0, a jedynie momentami trwała walka punkt za punkt. Tym samym biało-czerwoni pewnie wywiązali się z roli faworyta. – Wbrew pozorom takie mecze są grane z większą presją, stresem, że musi się takie spotkanie wygrać i to chyba jest gorsze. Dla mnie osobiście lepiej gra się z rywalem z tej samej, lub wyższej półki, bo wtedy tej presji nie ma aż tak dużej – wyjaśnił Bartosz Kwolek. W starciu z Meksykiem trener Nikola Grbić dał pograć wszystkim swoim podopiecznym, zmiennicy mieli swoje szanse i i pokazali się z dobrej strony. – Staramy się bawić swoją grą. Wydaje mi się, że też o to chodzi, żeby łączyć przyjemne z pożytecznym i fajnie jest wygrywać, do tego z uśmiechem na ustach, a nie w jakiś wielkich bolączkach – podsumował przyjmujący polskiego zespołu. W grupie C zarówno Polska, jak i Stany Zjednoczone mają komplet zwycięstw i we wtorek powalczą o miano niepokonanej ekipy. – Każdy czeka na ten mecz. Sztab już dba o to, żeby było najlepiej, jeśli chodzi o późniejsze rozstawienie. My się skupiamy na graniu – skwitował Kwolek.

Zespoły w mistrzostwach świata grają raz na dwa dni, a przed fazą pucharową przerwa będzie jeszcze dłuższa. – Niestety tak to jest, kiedy organizuje się mistrzostwa świata w dwóch krajach, które ze sobą nie sąsiadują. Te przerwy w dniach meczowych są, musi być ten czas na przeprowadzkę. My również rozumiemy tę sytuację, że niektóre zespoły będą musiały się tutaj przetransportować. Wypada im jeden dzień i to na pewno nie jest łatwe. Nie wiem, jak to ocenić do końca, tak już jest i trzeba się do tego dostosować – podsumował Bartosz Kwolek. Na razie Polacy nie muszą się martwić o awans do kolejnej fazy turnieju, a we wtorek biało-czerwoni zagrają z Amerykanami o miano najlepszej drużyny grupy C.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę