Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kwolek: Najważniejsze, żeby w końcu spotkać się całą grupą

Bartosz Kwolek: Najważniejsze, żeby w końcu spotkać się całą grupą

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Spotkamy się, by potrenować, obyć się z piłką przed powrotem do klubów, ale też podtrzymać fajną atmosferę, jaka panuje w naszej reprezentacji – mówi przyjmujący Bartosz Kwolek przed zgrupowaniem kadry siatkarzy.  Zgrupowanie w Spale zaplanowane jest na początku czerwca.

Dwa tygodnie pracy, powrót do domów i znów przyjazd do Spały. Zgrupowanie w takiej formie to optymalne rozwiązanie?– Najlepsze w tej sytuacji, gdy nie ma żadnego turnieju po odwołaniu Ligi Narodów. Spotkamy się, by potrenować, obyć się z piłką przed powrotem do klubów, ale też podtrzymać fajną atmosferę, jaka panuje w naszej reprezentacji. Taki jest główny zamysł. Do tego będzie czas, by popracować nad niedoleczonymi kontuzjami z sezonu.

Jak będzie wyglądać logistyka zgrupowania?

– COS ma określone wymagania względem grup powyżej określonej liczby osób, więc będziemy zakwaterowani w pokojach pojedynczo, a nie dwójkami jak do tej pory. W trakcie pobytu w ośrodku, nie będzie możliwości wychodzenia poza jego teren. Jeszcze nie wiem jak będzie rozwiązana kwestia posiłków – czy będziemy jeść je wspólnie, czy będą nam dostarczane do pokojów. Dostałem też maila z wytycznymi, jakie obowiązują nas przed przyjazdem do Spały, mamy ankietę do wypełnienia. Zalecenia są takie, żeby przez dwa tygodnie przed wyjazdem unikać wychodzenia z domu czy ograniczyć liczbę osób, z którymi się spotykamy. My te wszystkie obostrzenia akceptujemy, bo najważniejsze, żeby w końcu spotkać się całą grupą, odbyć trening w hali czy na piasku.

Brał pan pod uwagę, że zgrupowanie w tym roku nie dojdzie do skutku?

–  Taki scenariusz był bardzo realny, gdy hale były wciąż zamknięte, a restrykcje zakładały, że będzie można trenować w zaledwie kilka osób i to przy zachowaniu odpowiednich odstępów. Myślałem, że wakacje spędzę w domu i do treningów wrócę dopiero z klubem. Zwłaszcza, że klubom też zależało na jak najszybszym starcie ligi, bo i tak przerwa spowodowana koronawirusem wygenerowała straty. Teraz to na kadrze przyszykujemy się do sezonu ligowego, bo 12 lipca po zakończeniu pracy w Spale rozjedziemy się do naszych drużyn klubowych. Mój zespół Vervy Warszawa przygotowania ma zacząć 6 lipca, więc z małym opóźnieniem dołączę do kolegów. To zdrowe podejście, bo Vitalowi Heynenowi też zależało na tym, żebyśmy w jak najlepszej dyspozycji rozjechali się do klubów. W końcu to nasze występy w nich mają kluczowe znaczenie pod kątem igrzysk.

Sporo trzymał nas pan w niepewności odnośnie przyszłości klubowej, aż pojawiły się plotki o możliwym odejściu z Vervy Warszawa do Rzeszowa czy Kędzierzyna-Koźla. W kryzysowym momencie wolał pan nie ryzykować ze zmianą klubu?

– Tak naprawdę przedłużenie kontraktu podpisałem jeszcze przed tym całym zamieszaniem związanym z koronawirusem. Czy liga zmieni się po pandemii? Myślę, że zyska na jakości. Kluby będą oglądać każdą złotówkę dwa razy zanim ją wydadzą, nie będą zatrudniać zawodników z łapanki, a takich którzy mogą coś wnieść do zespołu. Nawet jeśli budżety będą okrojone, to drużyna będzie starannie wyselekcjonowana.

*cały wywiad Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę