Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kwolek: Coraz więcej bronimy 

Bartosz Kwolek: Coraz więcej bronimy 

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie w hicie 11. kolejki zainkasowali komplet punktów w wyjazdowym starciu z Asseco Resovią Rzeszów. Podopiecznym Michała Winiarskiego w triumfie nie przeszkodziło opóźnienie startu spotkania. – Chyba to był w miarę wyrównany mecz. W końcówkach nieźle zagraliśmy opcjami, blokiem. Wydaje mi się, że coraz więcej bronimy jako zespół i w każdym kolejnym spotkaniu widać, że ta obrona działa coraz lepiej – ocenił pojedynek w Rzeszowie jego MVP, Bartosz Kwolek. 

Spotkanie pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a zespołem z Zawiercia nie bez powodu miało miano hitu 11. kolejki PlusLigi. Ze względu na przedłużające się poprzednie starcie w Nysie, hit jednak się opóźnił i rozpoczął kilkanaście minut po planowanym pierwszym gwizdku, o 21:17.  – Godzina jest tragiczna, ale biorąc pod uwagę to, jakie mamy natężenie meczów, to patrząc z szerszej perspektywy, to mieliśmy odrobinę więcej czasu, żeby się zregenerować i chwilę przespać po tych podróżach – szukał pozytywów Bartosz Kwolek i dodał, zapytany o sposób na uniknięcie przesunięć pierwszego gwizdka: – Ja mam taki pomysł, żeby wrócić do tego, co było kiedyś. Wybrać trzy może pięć meczów kolejki do transmisji, a resztę spotkań grać o podobnych godzinach. Jego zespół ma bardzo napięty kalendarz i praktycznie do końca roku gra dwa razy w tygodniu. – Teraz mieliśmy takie tournee, w którym graliśmy co dwa, trzy dni, a do tego dochodziły przejazdy i przeloty, więc nie było łatwo. Trudno było się zregenerować, bo po prostu nie było na to czasu – tłumaczył przyjmujący. Pomimo tego w Rzeszowie zawiercianie pokazali się z dobrej strony. Jedynie w drugiej partii, po długiej walce na przewagi, musieli uznać wyższość Asseco Resovii. Podopieczni Michała Winiarskiego nieźle zagrali w defensywie, zanotowali między innymi 39 obron. –  Chyba to był w miarę wyrównany mecz. W końcówkach nieźle zagraliśmy opcjami, blokiem. Wydaje mi się, że coraz więcej bronimy jako zespół i w każdym kolejnym spotkaniu widać, że ta obrona działa coraz lepiej. Pozostaje się cieszyć, że z meczu na mecz te założenia wykonujemy coraz lepiej i przez to my sami też czujemy się lepiej – podsumował Bartosz Kwolek. To on został wybrany MVP tego spotkania, zdobył 20 oczek, do 16 punktów w ofensywie dołożył po 2 bloki i asy serwisowe, a obok Dawida Konarskiego był najczęściej zagrywającym siatkarzem w swojej drużynie.

Aluron CMC Warta Zawiercie nie będzie miała zbyt wiele czasu na złapanie oddechu. Już w piątek startuje 12. runda PlusLigi, w niedzielę brązowi medaliści poprzedniego sezonu podejmą Projekt Warszawa. – Natężenie tych spotkań jest tak duże, że o kolejnym meczu myśli się dopiero po zakończeniu aktualnego – przyznał szczerze Bartosz Kwolek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę