Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kwolek: Chcielibyśmy wygrać mistrzostwo Polski

Bartosz Kwolek: Chcielibyśmy wygrać mistrzostwo Polski

fot. Piotr Sumara - pzps.pl

– Ja podchodzę do sezonu ligowego bardzo spokojnie. Będzie, co ma być. Mam nadzieję, że przygotuję się jak najlepiej do niego, ponieważ chłopaki w Warszawie też mocno pracują. Mam nadzieję, że wszystko się tak zgra, że rzeczywiście będziemy ciężką drużyną do pokonania – stwierdził zawodnik reprezentacji Polski oraz przyjmujący VERVY Warszawa Orlen Paliwa, Bartosz Kwolek.

Byliście bardzo zaskoczeni odwołaniem przyjazdu Estończyków do Łodzi?Bartosz Kwolek: – Ja byłem troszkę zaskoczony. Nie wiedziałem, jaki jest tego powód. Każdy dba jednak o siebie tak, jak może i jeżeli naprawdę czuli się zagrożeni to lepiej, że nie przyjechali. My sobie daliśmy radę i wydaje mi się, że sparingi wyglądały naprawdę całkiem nieźle.

Widać było, że dobrze się bawiliście podczas tego niedzielnego meczu.

– O to w tym wszystkim chodziło. Tak wyglądają nasze treningi na co dzień. Gramy szóstki, tak jak w niedzielę, ale przeważnie nie gramy na punkty. Wszystko wyglądało tak, jak zawsze, więc nie było w tym żadnej dozy agresji czy jakiejś sportowej złości.

Jednak dobrze było znaleźć się po tej zwycięskiej stronie.

– Oczywiście, że jest drobna satysfakcja. Gramy jednak na dużym luzie, a wynik ma drugorzędne znaczenie. Najważniejsze jest to, żeby wynieść coś z tego sparingu dla siebie i uniknąć kontuzji.

Poniedziałek to wasz ostatni dzień zgrupowania. Pomogło ono w powrocie do normalności po trzymiesięcznej przerwie?

– Każdy z nas coś się tam ruszał na tyle, na ile można było. Wiadomo, że nie byliśmy przygotowani w 100%, ale każdy już coś tam robił i nie było takiego dużego problemu z tym, żeby wrócić. Najbardziej podczas tej pandemii brakowało piłki.

Będziecie mieli długi okres przygotowań do sezonu ligowego, ok. sześć tygodni, co praktycznie się nie zdarza.

– Ja podchodzę do sezonu ligowego bardzo spokojnie. Będzie, co ma być. Mam nadzieję, że przygotuję się jak najlepiej do niego, ponieważ chłopaki w Warszawie też mocno pracują. Mam nadzieję, że wszystko się tak zgra, że rzeczywiście będziemy ciężką drużyną do pokonania.

Wasz skład będzie niemal w całości Polski, nie licząc Angela Trinidada de Haro oraz Igora Grobelnego, który ma belgijski paszport.

– Nie wiem czy należy to rozpatrywać w kategorii zalety. Fajnie mieć jak najwięcej Polaków w zespole, jesteśmy jednak w Polsce i to są polskie kluby, więc na pewno to miłe, że będziemy mogli rozmawiać po polsku prawie przez cały czas. Jednak czasami też super mieć zawodnika zagranicznego, który jest dużym profesjonalistą. W poprzednim sezonie Kevin Tillie oraz Antoine Brizard byli przykładami gości, którzy potrafią się odnaleźć w całej sytuacji. Wzmacniali nie tylko naszą drużynę, ale też poziom treningu.

Rozmawiałeś już z drużyną na temat waszych celów w przyszłym sezonie?

– Chcielibyśmy wygrać mistrzostwo Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved