Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Zobaczymy, gdzie nas ta walka zaprowadzi

Bartosz Kurek: Zobaczymy, gdzie nas ta walka zaprowadzi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Biało-czerwoni odnieśli kolejne zwycięstwo podczas Memoriału Huberta Wagnera, który rozgrywany jest w Krakowie. Polacy pokonali Argentyńczyków, a na zakończenie tego turnieju zmierzą się z Serbami. Do rozpoczęcia docelowej imprezy tego sezonu – mistrzostw świata pozostał niespełna tydzień. – Jesteśmy na dobrej drodze, ale trzeba trzymać głowę nisko, stąpać twardo po ziemi i wiedzieć, że to nie jest jeszcze nasze maksimum. Mam takie odczucie i myślę, że koledzy się ze mną zgodzą – stwierdził Bartosz Kurek.

Reprezentacja Polski wygrała kolejny mecz podczas Memoriału Huberta Wagnera. Biało-czerwoni w piątek w pokonanym polu zostawili Argentyńczyków.– Nie przyjechaliśmy tutaj walczyć o zwycięstwo, przyjechaliśmy walczyć o poprawę naszej gry i myślę, że to już powoli osiągamy. Idzie to wszystko w dobrym kierunku, ale musimy być skoncentrowani i pracować cały czas nad tym, żeby poprawiać mankamenty, które jeszcze są – skomentował Bartosz Kurek. – Poznałem tych chłopaków przez te trzy miesiące bardzo dobrze i wiem, że nikt nie będzie trząsł się ze strachu i wyjdziemy walczyć. Zobaczymy, gdzie nas ta walka zaprowadzi – dodał kapitan reprezentacji.

Nie da się zagrać perfekcyjnego meczu. To jest siatkówka, zawsze są błędy. Trzeba dążyć do perfekcji, ale wiemy, że nie da się jej uzyskać. Mamy do poprawy kilka elementów, to jest rzecz, o której się mówi po każdym meczu. W niektórych meczach lepiej wyglądają niektóre elementy, w drugich następne, więc powoli do przodu. Mam nadzieję, że przez ten ostatni okres który nam został, czyli tydzień do meczu z Bułgarią przepracujemy solidnie i zobaczymy jakie będą rezultaty naszej pracy – powiedział Tomasz Fornal.

Polacy rozpoczną rywalizację w mistrzostwach świata 26 sierpnia meczem z Bułgarią. Dwa dni później czeka ich pojedynek z Meksykiem, a 30 sierpnia z USA. Mecze grupy C rozgrywane będą w Katowicach. – Na pewno nie da się odejść od tej presji, zapomnieć o niej. Zdajemy sobie sprawę, że turniej jest w Polsce, możemy być potrójnymi mistrzami świata i mamy na to szanse, jesteśmy w stanie to zrobić. Uprawiamy taki sport i musimy się liczyć z tym, że presja będzie na nas dosyć duża, bo mając taką drużynę każdy oczekuje od nas, że będziemy wygrywać. Ja w 100% to rozumiem – przyznał Fornal.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę