Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Sednem naszej pracy jest gra w pełnych składach

Bartosz Kurek: Sednem naszej pracy jest gra w pełnych składach

fot. Klaudia Piwowarczyk

Sezon reprezentacyjny 2020 raczej można spisać na straty. Odwoływano igrzyska oraz inne mniejsze wydarzenia. Czy odbędzie się siatkarska Liga Narodów – nie wiadomo. Obecnie czeka się już jedynie na potwierdzenie jej odwołania, a o normalnych treningach można zapomnieć. – Nie oszukujmy się, sednem naszej pracy jest gra w pełnych składach. Do takiego stanu normalności musimy po prostu powrócić przy użyciu wielu kroków – stwierdził Bartosz Kurek.

Coraz więcej mówi się o powrocie do treningów kadr narodowych różnych dyscyplin. W spalskim ośrodku miałoby przebywać około 100 sportowców, a kontakty poszczególnych grup miałyby zostać w miarę możliwości ograniczone. Obecnie opracowywane są zasady, które miałyby zapewnić względne bezpieczeństwo przebywających tam osób. Bartosz Kurek, atakujący polskiej reprezentacji wątpi jednak, czy zgrupowanie kadry to dobre rozwiązaniem. Zwłaszcza, że obecnie są duże ograniczenia, jeśli chodzi o liczbę zawodników na boisku w jednym czasie. – Nie wiem czy zgrupowanie w tej formie, tzn. w Spale, ma na chwilę obecną sens. Zaangażowanie ogromnego ośrodka, wcześniejsze przybycie przez zawodników i odbycie kwarantanny, aby odbyć treningi techniczne, czy w małych podgrupach… Dla reprezentantów kraju to nie jest clou. Także wyobrażam sobie, ale mam nadzieję, że do czasu naszego zgrupowania te obostrzenia będą mniejsze – przyznał w rozmowie z Polsatem Sport.Odkąd rozpoczęła się pandemia zawodnicy starają się utrzymać formę indywidualną formą treningów domowych. To jednak nie zapewnia pełnego przygotowania. Najprawdopodobniej reprezentanci kraju będą mogli wrócić z większym zaangażowaniem do pełniejszego treningu za miesiąc. – Nie oszukujmy się, sednem naszej pracy jest gra w pełnych składach. Do takiego stanu normalności musimy po prostu powrócić przy użyciu wielu kroków. W maju będzie malutki kroczek, a w czerwcu, kiedy będzie czas na zgrupowanie – będzie to już po wielu krokach i trening będzie zbliżony do normalności – ocenił Bartosz Kurek.

Rozmawiał: Tomasz Krochmal, cała rozmowa w serwisie Polsatu Sport

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved