Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Rywale byli po prostu sportowo lepsi

Bartosz Kurek: Rywale byli po prostu sportowo lepsi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski w tegorocznych mistrzostwach świata zdobyła srebrny medal. W finale biało-czerwoni musieli uznać wyższość Włochów, którzy zagrali na naprawdę świetnym poziomie. – Czasami trzeba stanąć przed lustrem, spojrzeć sobie w twarz i powiedzieć, że rywale byli od nas lepsi, po prostu lepsi sportowo na boisku. Włosi lepiej wykonywali elementy techniczne – mówił po finale mistrzostw świata kapitan polskiej kadry Bartosz Kurek. 

W finale mistrzostw świata polska kadra przegrała 1:3 z Włochami. Polacy wygrali premierową odsłonę, ale w kolejnych Italia zagrała na naprawdę wysokim poziomie. – Muszę powiedzieć, że się spodziewaliśmy bardzo wysokiego poziomu. Analizowaliśmy ich grę i wiedzieliśmy, że grają bardzo dobrze. Uważam jednak, że my również mamy swoje atuty aby się przeciwstawić Włochom. Giannelli, Michieletto, Lavia, który zagrał w finale fenomenalnie. To nie są zawodnicy, których da się „wyłączyć” z meczu, ich da się jedynie ograniczyć. W tym finale jednak to oni nas lepiej ograniczyli, niż my ich – wyjaśnił Bartosz Kurek. Kapitan polskiego zespołu doskonale zdaje sobie sprawę, że to rywale zagrali na świetnym poziomie. Rewelacyjnie bronili, świetne spotkanie zagrał włoski rozgrywający Simone Giannelli. – Czasami trzeba stanąć przed lustrem, spojrzeć sobie w twarz i powiedzieć, że rywale byli od nas lepsi, po prostu lepsi sportowo na boisku. Włosi lepiej wykonywali elementy techniczne, a dlaczego? To już jest materiał do dalszej analizy. Z pewnością nasz sztab i my jesteśmy ludźmi, którzy dobrze to przeanalizują, bo nie przyjmiemy tego srebra i nie zaakceptujemy tego, tylko będziemy wymagać od siebie jeszcze więcej w przyszłości – zapewnił atakujący polskiego zespołu.Podopieczni Nikoli Grbicia robili, co mogli, mocno zagrywali, próbując odrzucić Włochów od siatki, ale w tym spotkaniu Italia była praktycznie nie do ruszenia. – To nie był mecz momentów, nie był to mecz przełamania. Myślałem, że może ten pierwszy set będzie przełomowy i skoro wygraliśmy partię, której nie powinniśmy w zasadzie wygrać, to nastąpi jakieś przełamanie. Jednak to nie był mecz momentów, tu po prostu sportowo jedna drużyna była lepsza od drugiej. Należy to zaakceptować w tym momencie, ale ciągle pracować, żeby tych błędów nie powielać w przyszłości – podsumował Bartosz Kurek. Ekipa prowadzona przez Ferdinando de Giorgiego wręcz niesamowicie spisywała się w obronie, broniąc najmocniejsze ataki polskiej kadry. – Rywale grali dobrze w każdym elemencie. Byliśmy na to przygotowani, bo ja i moi koledzy graliśmy przeciwko nim niejednokrotnie przeciwko zespołom, które broniły jeszcze lepiej, a te mecze udawało się wygrywać. Włosi w finale nie tylko rewelacyjnie bronili, grali dobrze w ataku. Super zagrał ich rozgrywający, grozili atakami ze środka, więc ciężko było się nam zaczepić – szczerze przyznał Bartosz Kurek.

Pomimo wszystko srebrny medal mistrzostw świata to spory sukces polskiego zespołu, który przed startem tego sezonu przeszedł małą metamorfozę. – Może nie jakoś bardzo różowo, bo jednak jakaś mała łyżka dziegciu wpadła. Musimy jednak zrozumieć, że żyjemy w czasach luksusu siatkarskiego w Polsce. Coś co kilkanaście lat temu byłoby olbrzymim sukcesem, my dzisiaj traktujemy w ramach małego rozczarowania. Jednak to dobrze! Dobrze, bo trzeba mierzyć jak najwyżej. Myślę, że po czasie przyjdzie chłodna ocena tego turnieju, a moim zdaniem w naszym wykonaniu był to dobry turniej, a zabrakło tego „plusika” – skwitował Bartosz Kurek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę