Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Kurek: Z Rosjanami może być trudniej niż z Serbią

Bartosz Kurek: Z Rosjanami może być trudniej niż z Serbią

fot. Klaudia Piwowarczyk

Bartosz Kurek opowiedział o kluczowych elementach najbliższego meczu Polaków na mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni w ćwierćfinale zmierzą się z Rosją. – Zobaczymy, czy będą najtrudniejszym rywalem, to pokaże wynik. Mieliśmy bardzo trudną przeprawę z Serbami, oni podnieśli wysoko poprzeczkę. Z Rosjanami może być jeszcze trudniej. 

– Rosjanie grają trochę inaczej. Nie mają nominalnego atakującego, więc zmienili nieco swoje ustawienie. Będziemy się musieli do tego szybko przyzwyczaić – to będzie kluczowe. Każdy zawodnik w ich składzie może przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę. Musimy być gotowi na wszystko – dodał Kurek.Siergiej Tietiuchin powiedział, że Maksim Żygałow na pewno meczu nie rozpocznie, ale jeżeli pojawi się na boisku, to będzie dla was zaskoczeniem? Wiecie coś o tym zawodniku?

– Znamy go doskonale. Grał w polskiej lidze i znajduje się na najwyższym poziomie już od kilku lat. Wiem, że to nie jest dla niego komfortowa sytuacja, ale my koncentrujemy się na sobie. Chcemy zaprezentować naszą dobrą siatkówkę i dzięki temu zneutralizować ich atuty.

Macie czas, żeby śledzić pozostałe mecze na mistrzostwach? Czy wynik meczu Francja – Czechy was zaskoczył?

– Muszę przyznać, że nie śledzę tego turnieju aż tak bardzo szczegółowo. Oczywiście ten wynik chyba każdy zna, bo on poszedł w świat. Robi się ciekawie. Wchodzimy w decydującą fazę turnieju i musimy być gotowi na takie niespodzianki.

Czy przed nami jeszcze trzy mecze?

– Na pewno jakieś reprezentacje rozegrają tutaj nawet ponad trzy spotkania. Starcie z Rosją jest dla nas kluczem, żeby ze spokojną głową pojechać do Katowic.

Autorem wywiadu jest Marta Ćwiertniewicz. Cały materiał wideo w serwisie Polsatu Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę