Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Kurek: Po drugim secie uspokoiliśmy naszą grę 

Bartosz Kurek: Po drugim secie uspokoiliśmy naszą grę 

fot. Damian Warwas

Biało-czerwoni w swoim pierwszym meczu w mistrzostwach Europy stracili jednego seta. Polacy w drugiej odsłonie musieli uznać wyższość Portugalii, ale była to wina o wiele większej liczby błędów mistrzów świata. – Każdy widział, ile popełniliśmy własnych błędów. Za bardzo ryzykowaliśmy zagrywką, niewspółmiernie do tego, co było wymagane w tym spotkaniu – podsumował drugą odsłonę atakujący Bartosz Kurek. 

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli swoje pierwsze spotkanie w mistrzostwach Europy. W pierwszym secie nie dali rywalom z Portugalii szans, ale w drugiej części meczu biało-czerwoni zaczęli popełniać o wiele więcej błędów. – Porażka w drugim secie to przede wszystkim konsekwencja naszych problemów, których nie potrafiliśmy wyeliminować. Myślę, że każdy widział, ile popełniliśmy własnych błędów. Za bardzo ryzykowaliśmy zagrywką, niewspółmiernie do tego, co było wymagane w tym spotkaniu. Później uspokoiliśmy naszą grę i kolejne partie już pewnie wygraliśmy – przyznał po wygranej 3:1 Bartosz Kurek. Dla polskiego zespołu mistrzostwa Europy to już ostatnia impreza w tym długim sezonie reprezentacyjnym. Biało-czerwoni są razem już od maja i po rywalizacji w Lidze Narodów wystąpili w igrzyskach olimpijskich, a teraz walczą o medale europejskiego czempionatu. – Kłopoty w tym spotkaniu to nie pokłosie tego, ile pozostawaliśmy bez rytmu meczu, a tego, ile miesięcy już gramy. Na samym końcu tego długiego sezonu jest też turniej, który też ma swoją wagę i presję z nim związaną. Mam nadzieję, że takie sety nie będą nam się już po prostu przydarzały – wyjaśnił bombardier polskiej kadry.

Kadry, która wreszcie mecz o stawkę rozegrała z udziałem publiczności. – Pomogła nam publiczność, to jest coś ekstra na takim turnieju. Nawet jeśli to był dopiero pierwszy mecz tych mistrzostw, to kibice dopisali. Z nimi czuliśmy się o wiele lepiej, w Tokio takiej atmosfery nie było – podkreślał Bartosz Kurek.

W piątek biało-czerwoni mają dzień przerwy, do rywalizacji w mistrzostwach Europy wrócą w sobotę i zagrają z najtrudniejszym grupowym rywalem – Serbami. – Serbia to przeciwnik o wiele lepiej przygotowany do tego turnieju, bo to ich impreza docelowa. Oni będą wywierać o wiele większą presję i myślę, że o trzy punkty w sobotę będzie o wiele trudniej niż przeciwko Portugalii. Serbowie są w gronie ścisłych kandydatów do zwycięstwa w turnieju, ale trzeba też zauważyć, jak bardzo w ostatnich miesiącach wyrównała się europejska siatkówka — ocenił atakujący biało-czerwonych. Serbska kadra w pierwszym dniu pokonała Belgów 3:1. – Spodziewamy się, że będą chcieli zdominować grę i wygrać zdecydowanie, zademonstrować siłę już na początku tego turnieju. To ułatwiłoby im sytuację w kolejnych meczach, bo rywale zawsze czują wtedy respekt przed takimi przeciwnikami. To będzie dobry test sprawdzający, na co nas w tym momencie stać – zapowiedział Bartosz Kurek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę