Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Kurek nie zawodzi. Podopieczni Gogola z osiemnastą porażką

Bartosz Kurek nie zawodzi. Podopieczni Gogola z osiemnastą porażką

fot. Klaudia Piwowarczyk

Nie do zatrzymania jest Bartosz Kurek oraz jego zespół. Wolfdogs Nagoya potrzebowała trzech setów by pokonać Toray Rose. Natomiast prowadzony przez Michała Mieszko Gogola JTEKT Stings uległ drużynie Suntory Sunbirds. Dla podopiecznych Polaka to osiemnasta porażka w sezonie. 

 

bezproblemowe zwycięstwo

Siatkarze Wolfdogs Nagoya nie mieli większych problemów by pokonać Toray Rose. Mecz zakończył się w trzech setach, a w każdej z odsłon drużyna, z Bartoszem Kurkiem w składzie, narzucała swój rytm gry i szybko budowała zaliczkę. Rywale tylko w drugim secie przekroczyli barierę dwudziestego punktu. Atakujący reprezentacji Polski na boisku zameldował się od pierwszych piłek i po raz kolejny pokazał dobrą dyspozycję. Bartosz Kurek zdobył szesnaście punktów w ofensywie, a do tego dołożył asa serwisowego oraz punktowy blok. Drugim najlepiej punktującym siatkarzem w szeregach Wolfdogs Nagoya był Akito Yamazaki, który zdobył jedenaście „oczek”.

Siatkarze Wolfdogs Nagoya zdobyli trzynaście punktów blokiem, podczas gdy ich rywale, w tym elemencie, punktowali sześć razy.

Wolfdogs Nagoya – Toray Rose 3:0
(25:20, 25:22, 25:19)

krótki fragment nie wystarczył

Emocji nie brakowało w starciu JTEKT Stings z Suntory Sunbirds, jednak ostatecznie zespół Michała Mieszko Gogola zanotował osiemnastą porażkę w sezonie. Drużyna Polaka na swoim koncie zapisała drugiego seta, a w pozostałych prowadziła momentami wyrównany bój z rywalami. Jednak w decydujących momentach siatkarze Suntory Sunbirds narzucali swój rytm gry i odskakiwali na kilka punktów.

W szeregach Suntory Sunbirds najlepiej punktującym zawodnikiem był Dmitrij Muserskij, który zdobył trzydzieści cztery punkty w ataku, pięć w bloku oraz dołożył dwa asy serwisowe. Natomiast ciężar gry na swoje barki w JTEKT Stings brali Yuto Fujinaka oraz Kosuke Hata – obaj zawodnicy zdobyli po dwanaście „oczek” w ofensywie.

Suntory Sunbirds – JTEKT Stings 3:1
(25:20, 21:25, 25:21, 25:21)

Zobacz również 
Kurek poprowadził drużynę do zwycięstwa. Podopieczni Gogola bez przełamania

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved