Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Kurek: Dajemy z siebie maksa każdego dnia

Bartosz Kurek: Dajemy z siebie maksa każdego dnia

fot. Damian Warwas

Reprezentacja Polski fazę grupową mistrzostw Europy zakończyła bez porażki. W swoim ostatnim pojedynku wygrali 3:0 z Ukrainą, a trener polskiej kadry dał szansę pokazania się na boisku wielu zawodnikom. – Do tej pory powtarzaliśmy sobie, że gramy każdy mecz jak finał i traktujemy je osobno, a od teraz już tak będzie. Myślę, że nastawienie się nie zmieni. Mam nadzieję, że nasza gra będzie jeszcze lepsza – mówił jeden z liderów polskiego zespołu Bartosz Kurek. 

Chociaż wizualnie spotkanie reprezentacji Polski z Ukrainą nie zachwyciło, to jednak podopieczni Vitala Heynena nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali zza wschodniej granicy. – Nie zagraliśmy jakiegoś rewelacyjnego spotkania, ale mam nadzieję, że w kolejnych meczach będziemy grali coraz lepiej – mówił Bartosz Kurek.Polska kadra faktycznie w każdym kolejnym meczu wygląda trochę lepiej, ale Kurek nie ukrywał, że to nie ten turniej szykowany był szczyt formy. – Nie wiem, myślę, że szczyt formy planowaliśmy na inny moment tego sezonu i trochę nie wyszło. Teraz po prostu cieszymy się grą, gramy dla kibiców i dla siebie i naszych rodzin. Dużo poświęciły, żebyśmy mogli spełniać marzenia – przyznał atakujący polskiej kadry i dodał: – Dajemy z siebie maksa każdego dnia, tyle ile mamy. Czasami to wygląda lepiej, czasem gorzej. Najważniejsze, że jak na razie jesteśmy do przodu – podkreślił bombardier biało-czerwonych. W tegorocznych mistrzostwach Europy udział biorą w sumie 24 kadry, a faza grupowa rozgrywana jest w 4 krajach. – Myślę, że taki turniej jest potrzebny. Wielu kibiców w wielu krajach pewnie pierwszy raz styka się z siatkówką, albo widzi swoją reprezentację w meczach przeciwko silniejszym zespołom. Także dobrze, że to się dzieje, ale szkoda, że jest to zaraz bezpośrednio po igrzyskach. Może przez to ten turniej nie ma takiej wagi i takiej otoczki – ocenił Bartosz Kurek.

Biało-czerwoni zajęli pierwsze miejsce w grupie A i kolejne dwa spotkania rozegrają w Gdańsku, gdzie nie będzie już miejsca na potknięcia. – Do tej pory powtarzaliśmy sobie, że gramy każdy mecz jak finał i traktujemy je osobno, a od teraz już tak będzie. Myślę, że nastawienie się nie zmieni. Mam nadzieję, że nasza gra będzie jeszcze lepsza – zakończył atakujący reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę