Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Filipiak żegna się z PGE Skrą Bełchatów

Bartosz Filipiak żegna się z PGE Skrą Bełchatów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Bartosz Filipiak, dotychczasowy atakujący PGE Skry, żegna się z klubem. Od nowego sezonu nie będzie reprezentował barw bełchatowskiej drużyny. – W PGE Skrze spędziłem tylko rok, ale cieszę się, że miałem okazję gry w takim klubie. A teraz czekają mnie kolejne wyzwania sportowe. PGE Skrze życzę jeszcze wielu sukcesów i mam nadzieję, że spotkamy się na siatkarskich parkietach – mówi Bartosz Filipiak.

27-letni siatkarz dołączył do zespołu PGE Skry przed sezonem 2020/2021 po znakomitych występach w Treflu Gdańsk. Przypomnijmy, że Bartosz Filipiak w klubie z Trójmiasta został najlepszym punktującym PlusLigi, dlatego oczekiwania wobec atakującego w Bełchatowie były bardzo duże.W minionym sezonie Filipiak uzupełniał się z drugim z atakujących, czyli Dusanem Petkoviciem. Łącznie zagrał w 25 meczach PlusLigi, w których zdobył 177 punktów średnio 46% skuteczności). Na swoim koncie zanotował też 23 punktowe zagrywki. Filipiak zanotował też kilka występów w Lidze Mistrzów.

Ostatecznie zarząd PGE Skry po rozmowach zawodników stwierdził, że atakujący nie zostanie w Bełchatowie na kolejny sezon PlusLigi, dlatego Filipiak żegna się z klubem po jednym sezonie. – Dziękujemy Bartkowi za występy w naszym klubie i mam nadzieję, że w PGE Skrze sporo się nauczył. Szkoda, że splot niesprzyjających okoliczności spowodował, że nie mógł pokazać pełni swoich możliwości ze względu na dwie kontuzje w trakcie sezonu. Dlatego życzę mu przede wszystkim zdrowia i powodzenia w dalszej karierze siatkarskiej, bo ma ogromny potencjał – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

W PGE Skrze spędziłem tylko rok, ale cieszę się, że miałem okazję gry w takim klubie. A teraz czekają mnie kolejne wyzwania sportowe. PGE Skrze życzę jeszcze wielu sukcesów i mam nadzieję, że spotkamy się na siatkarskich parkietach – mówi Bartosz Filipiak.

Przypomnijmy, że nowym atakującym PGE Skry został Aleksandar Atanasijević. Nazwisko drugiego z siatkarzy na tej pozycji klub ogłosi już wkrótce.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: PGE Skra Bełchatów - informacja prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę