Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bartłomiej Piekarczyk: Wierzę, że wrócimy silniejsi

Bartłomiej Piekarczyk: Wierzę, że wrócimy silniejsi

fot. Michał Szymański

– Walczyliśmy, ale błędy własne robiły dużą różnicę. Nie chcę już wspominać o doświadczeniu, bo jego się nie kupi. W tym sezonie mój zespół zdobył je na pewno – powiedział po przegranej batalii o brązowy medal trener BKS-u, Bartłomiej Piekarczyk.

Trzech meczów potrzebowały siatkarki Grot Budowlanych Łódź, aby wywalczyć brązowy medal. Sukces ten przypieczętowały w Bielsku-Białej, gdzie pokonały BKS BOSTIK 3:1. Niewiele jednak brakowało, aby rywalki doprowadziły do tie-breaka. – Ambicje były znacznie większe. Niestety, nie udało nam się zdobyć medalu. Mam nadzieję, że jest to dobry prognostyk na przyszły sezon. Liczę, że BKS pozostanie na dłużej w czołowej czwórce – powiedziała rozgrywająca BKS-u, Julia Nowicka.Mimo że bielszczankom nie udało się stanąć na podium, to i tak można je określić jako jedną z rewelacji tego sezonu. W BKS-ie jednak odczuwalny był niedosyt, bo dobra postawa w rundzie zasadniczej rozbudziła w nim nadzieje na medal. – Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Gdyby przed sezonem ktoś nam powiedział, że będziemy w tym miejscu, to byśmy się cieszyli, ale teraz zupełnie inaczej na to patrzymy. Chcieliśmy zdobyć brązowy medal, ale nam się nie udało. Budowlani zagrali bardzo dobre spotkania. Pokazali w trzech meczach, że są zdecydowanie lepsi od nas – stwierdził trener gospodyń, Bartłomiej Piekarczyk.

Siatkarkom BKS-u nie można odmówić waleczności, ale pogrążyły je błędy własne. Gdyby popełniały ich mniej, to pewnie udałoby im się przenieść całą rywalizację jeszcze do Łodzi. – Naszą zmorą były błędy własne. W jednym secie robiliśmy po 9, 10 błędów własnych, a rywalki po 2. Przez to łatwo się z nami grało. Wprawdzie walczyliśmy, ale błędy własne robiły dużą różnicę. Nie chcę już wspominać o doświadczeniu, bo jego się nie kupi. W tym sezonie mój zespół zdobył je na pewno. Wierzę, że w przyszłym sezonie wrócimy mocniejsi – zakończył Piekarczyk.

źródło: opr. własne, PLS TV, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę