Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bartłomiej Piekarczyk: W pierwszego seta weszliśmy zbyt ospale

Bartłomiej Piekarczyk: W pierwszego seta weszliśmy zbyt ospale

fot. Michał Szymański

W pierwszego seta weszliśmy ze zbyt małą energią. Mieliśmy niską skuteczność w ataku, co zaważyło na jego wyniku. Później było zdecydowanie lepsze przyjęcie po naszej stronie, co przełożyło się na większą skuteczność w ataku – powiedział po wygranej z Legionovią Bartłomiej Piekarczyk, trener BKS-u.

Na koniec 2022 roku siatkarki BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała pokonały u siebie IŁ Capital Legionovię Legionowo. Mimo że gospodynie z Podbeskidzia były faworytkami, to do zwycięstwa potrzebowały 4 setów. – Nie są to łatwe spotkania. Wiemy, na którym miejscu była Legionovia. Wiele osób już przed meczem dopisywało nam 3 punkty, a my do każdego przeciwnika podchodzimy z dużym szacunkiem. Tak też chcieliśmy postąpić w tym meczu, ale w pierwszego seta weszliśmy zbyt ospale i ze zbyt małą energią. Mieliśmy niską skuteczność w ataku, co zaważyło na wyniku pierwszego seta. Później było zdecydowanie lepsze przyjęcie po naszej stronie, co przełożyło się na większą skuteczność w ataku – powiedział Bartłomiej Piekarczyk, szkoleniowiec gospodyń.Dość niespodziewanie w premierowej odsłonie górą były legionowianki, ale w kolejnych bielszczanki pokazały już swoją siłę. – Przegranej w pierwszym secie nie chciałbym nazwać wypadkiem przy pracy. Po prostu Legionovia zagrała bardzo odważnie, a my popełniliśmy trochę za dużo błędów, a przede wszystkim brakowało nam skuteczności w ataku. Poza tym pojawiło się kilka zmian w składzie Legionovii. Weszła inna atakująca, a przyjmująca Marta Duda zagrała na innej pozycji, na co nie byliśmy przygotowani, ale później już dyktowaliśmy warunki gry – dodał trener BKS-u.

Jego podopieczne rozkręcały się z seta na set, osiągając coraz większą przewagę w ofensywie oraz zmuszając przeciwniczki do popełniania coraz większej liczby błędów. – Legionovia popełniała zdecydowanie więcej błędów niż my. Graliśmy dużo bardziej cierpliwie, na co uczulaliśmy zespół przez cały tydzień. Wygraliśmy też atakiem, bo inne liczby były na porównywalnym poziomie – ocenił Piekarczyk.

Pierwsza część sezonu zasadniczego powoli zbliża się do końca. Po 9 kolejkach bielszczanki mają na swoim koncie 15 oczek, co obecnie daje im piątą lokatę w tabeli. – Na podsumowania jeszcze przyjdzie czas. Przede wszystkim szkoda kontuzji, która przytrafiła się nam na początku sezonu. Staramy się jednak zastąpić T’arę. Nasze przyjmujące grają na coraz wyższym poziomie, więc z tego się cieszymy – zakończył Bartłomiej Piekarczyk.

źródło: BKS Bielsko-Biała - YouTube, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę