Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bartłomiej Piekarczyk: Musimy ciężko pracować, żeby utrzymać jakość gry

Bartłomiej Piekarczyk: Musimy ciężko pracować, żeby utrzymać jakość gry

– W okresie przygotowawczym gościliśmy zespół z Ołomuńca, z którym graliśmy dwa sparingi. Umowa między klubami była taka, że w okresie między świętami a nowym rokiem to my pojedziemy do Czech, żeby wykorzystać czas bez grania w ligach. Niestety nowe obostrzenia spowodowane pandemią uniemożliwiły nam wyjazd do Czech i szukaliśmy zespołu z Polski, który chciałby w tym czasie zagrać. Na szczęście drużyna z Rzeszowa miała podobne plany jak my i też nie chciała stracić rytmu meczowego – przyznał Bartłomiej Piekarczyk.

Kiedy wielu Polaków odpoczywało po świętach i szykowało się na sylwestra, BKS BOSTIK Bielsko-Biała ciężko pracował na treningach i zagrał jeden sparing. W ostatniej chwili nastąpiła zmiana przeciwnika. Jak do tego doszło?Bartłomiej Piekarczyk: – W okresie przygotowawczym gościliśmy zespół z Ołomuńca, z którym graliśmy dwa sparingi. Umowa między klubami była taka, że w okresie między świętami a nowym rokiem to my pojedziemy do Czech, żeby wykorzystać czas bez grania w ligach. Niestety nowe obostrzenia spowodowane pandemią uniemożliwiły nam wyjazd do Czech i szukaliśmy zespołu z Polski, który chciałby w tym czasie zagrać. Na szczęście drużyna z Rzeszowa miała podobne plany jak my i też nie chciała stracić rytmu meczowego, dlatego też udało się spotkać właśnie z nimi. Odbyliśmy wspólny trening i sparing, który myślę, że dla obu zespołów był wartościowy.

Patrząc na wynik meczu z Rzeszowem spotkanie było dość wyrównane. A jak było na boisku?

– Na pewno to nie wynik był tutaj najważniejszy, a podtrzymanie rytmu ligowego, dobra gra i sprawdzenie kilku rzeczy, na które w meczach o stawkę nie zawsze jest czas. Bardzo się cieszę, że mogliśmy zagrać z przeciwnikiem z naszego ligowego topu, bo dla naszych dziewczyn każde takie spotkanie to bardzo cenna lekcja i doświadczenie. Cieszy też na pewno postawa naszej młodzieży, która już kolejny raz pokazuje, że do meczów z takimi drużynami podchodzi z dużym szacunkiem, ale na pewno bez kompleksów.

Za nami pierwsza runda, której wyniki nie były zadowalające. Ale już mecze rewanżowe z Developresem i Chemikiem pokazały, że w drugą rundę BKS BOSTIK wszedł z mocnym postanowieniem poprawy. Jakie cele stawiacie sobie na tę drugą rundę?

– Cele na drugą rundę są takie same, jak na cały sezon. Chcemy grać dobrą siatkówkę i sprawiać jak najwięcej radości naszym kibicom. Mecze z Developresem i Chemikiem dają dobry prognostyk na kolejne spotkania, ale wciąż musimy ciężko pracować, żeby utrzymać jakość gry na dłuższym dystansie. Wierzę, że idziemy w dobrym kierunku i rozwiniemy się na tyle, że będziemy w stanie sprawić jeszcze jakąś niespodziankę.

źródło: bkssa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę