Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bartłomiej Piekarczyk: Mamy sporo nowych zawodniczek

Bartłomiej Piekarczyk: Mamy sporo nowych zawodniczek

fot. Michał Szymański

– Od poniedziałku będziemy już prawie w komplecie i będziemy mogli prowadzić treningi w szóstkach. Mamy zaplanowane ok. dziesięciu gier kontrolnych, w których będziemy mogli przetestować różne ustawienia – mówi Bartłomiej Piekarczyk. – Mamy sporo nowych zawodniczek, które chciałbym zobaczyć w warunkach meczowych, więc czeka nas ciekawy okres – twierdzi szkoleniowiec BKS-u Bielsko-Biała.

Miesiąc przygotowań do sezonu za wami. Jak wyglądały treningi w ostatnich tygodniach?Bartłomiej Piekarczyk:Ostatnie cztery tygodnie poświęciliśmy na budowanie siły, wytrzymałości mięśniowej i ogólną poprawę wydolności. Zajęcia łączyliśmy oczywiście z pracą w hali, gdzie doskonaliliśmy technikę indywidualną.

Trudno było wrócić do rytmu treningowego po tak długiej przerwie spowodowanej pandemią?

– Na pewno po tak długiej przerwie wejście od razu na wysokie obroty byłoby niebezpieczne. Złapanie odpowiedniego rytmu i zaadoptowanie organizmu do obciążeń, jakie będą występowały w sezonie wymaga czasu, dlatego w trening wchodziliśmy ostrożnie korzystając z doświadczenia drużyn z innych dyscyplin, gdzie na początku pojawiało się sporo kontuzji.

BKS Stal Bielsko-Biała wciąż nie trenuje w komplecie. Brakuje Martyny Świrad i Karoliny Drużkowskiej (zgrupowanie kadry Polski) oraz Andrei Kossanyiovej i Gabrieli Orvosovej (zgrupowanie reprezentacji Czech). Kiedy planowany jest przyjazd wymienionej czwórki?

– Najpóźniej dojedzie do nas Karolina, która będzie brała udział w zgrupowaniu kadry juniorek. Pozostała trójka dołączy w poniedziałek 3 sierpnia więc będziemy mieli jeszcze sporo czasu żeby razem potrenować.

Czy po miesiącu przygotowań można już określić o co w sezonie będzie grał BKS Stal Bielsko-Biała?

– Liga w tym roku bardzo się wzmocniła i doszło sporo ciekawych nazwisk z czego bardzo się cieszę, bo dobrze jest grać i rozwijać się w trudnych warunkach. Jak co roku chcemy walczyć w każdym meczu i szukać punktów z każdym przeciwnikiem. Na ten moment nie chce wyrokować, o które miejsce będziemy walczyć. Mamy praktycznie całkowicie nowy zespół i potrzebujemy trochę czasu, żeby wszystko funkcjonowało tak ja powinno.

Jak będą wyglądać najbliższe tygodnie bielskiej drużyny? Czy planowane są jakieś sparingi?

– Od poniedziałku będziemy już prawie w komplecie i będziemy mogli prowadzić treningi w szóstkach. Mamy zaplanowane ok. dziesięciu gier kontrolnych, w których będziemy mogli przetestować różne ustawienia. Tak jak mówiłem wcześniej, mamy sporo nowych zawodniczek, które chciałbym zobaczyć w warunkach meczowych, więc czeka nas ciekawy okres.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved