Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bartłomiej Piekarczyk: Idziemy w dobrym kierunku

Bartłomiej Piekarczyk: Idziemy w dobrym kierunku

Ekipa BKS Bostik Bielsko-Biała przygotowuje się już do nowego sezonu Tauron Ligi. Jednym z etapów będzie występ w Letnim Grand Prix w Gdańsku. – Przygotowujemy się do sezonu ligowego, a nie do Grand Prix. Na piasku mieliśmy do tej pory tylko jeden trening, na którym również pracowaliśmy piłkami, którymi na co dzień gramy w hali, więc ciężko mówić tu o konkretnych przygotowaniach pod ten turniej – podkreśla jednak szkoleniowiec bielskiej drużyny Bartłomiej Piekarczyk.

Dwa tygodnie przygotowań do sezonu za wami.  Jak wyglądają obecnie treningi bielskich siatkarek?Bartłomiej Piekarczyk: Przede wszystkim skupiamy się na budowaniu siły i wytrzymałości, a w hali oczywiście pracujemy nad techniką indywidualną. Po tak długiej przerwie potrzebujemy powtórzeń, żeby mieć odpowiednią kontrolę nad piłką. Dziewczyny dobrze pracują i są bardzo zaangażowane w to co robią. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku.

Dla pana okres przygotowawczy rozpoczął się już wcześniej, bo od podróży do Chorwacji, gdzie mógł pan podpatrywać m.in. jednego z najlepszych trenerów na świecie – Daniele Santarelliego.

W okresie pomiędzy sezonami oprócz odpoczynku i spędzania czasu z rodziną zawsze staram się poszerzać wiedzę na temat siatkówki. Na pomoc moim pomysłom kolejny już raz przyszła firma ASG, która sfinansowała mój wyjazd do Chorwacji. Bardzo się cieszę że są ludzie, dla których tego typu inicjatywy są ważne.  Dla mnie spotkanie  z trenerami z najwyższej półki to bezcenne doświadczenie i wiedza, którą wierzę będę mógł przełożyć na pracę w sezonie. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla firmy ASG i pana Andrzeja Sanojcy.

Przed wami Grand Prix, a więc turniej na piasku. Czy przygotowujecie się do niego jakoś specjalnie?

Przygotowujemy się do sezonu ligowego, a nie do Grand Prix. Na piasku mieliśmy do tej pory tylko jeden trening, na którym również pracowaliśmy piłkami, którymi na co dzień gramy w hali, więc ciężko mówić tu o konkretnych przygotowaniach pod ten turniej…

Które z siatkarek zagrają na GP? Czy macie już ustanowiony skład?

Do Gdańska jedziemy całym zespołem, który aktualnie mamy do dyspozycji i oczywiście w miarę możliwości chciałbym, żeby każda z dziewczyn spróbowała swoich sił w tym turnieju.

Z jakimi nadziejami tam jedziecie i co chcecie osiągnąć?

Jedziemy tam przede wszystkim dobrze się bawić i spędzić ze sobą trochę czasu poza treningami w hali. Wynik jest sprawą drugorzędną, bo to całkiem inna dyscyplina sportu. Żeby odpowiednio przygotować się do takiego grania, trzeba poświecić sporo czasu. Bardzo chętnie wzięlibyśmy udział w takich turniejach, gdyby odbywały się one po sezonie jednak dla mnie najważniejsze jest przygotowanie do sezonu ligowego i na tym się skupiamy.

źródło: bkssa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę