Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Mordyl: Swoją postawą będę chciał zasłużyć na szansę gry

Bartłomiej Mordyl: Swoją postawą będę chciał zasłużyć na szansę gry

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po czterech latach spędzonych w Treflu Gdańsk Bartłomiej Mordyl zdecydował się przenieść do Asseco Resovii. Rzeszów środkowemu nie jest obcy, bowiem ma na swoim koncie występy w rozgrywkach młodzieżowych. – Wiem, że to będzie dla mnie bardzo duże wyzwanie. Chciałem spróbować i zmierzyć się z tym wyzwaniem i zobaczyć jak to jest w drużynie, która bije się o najwyższe cele – powiedział zawodnik.

Rzeszów nie jest dla pan obcym miastem, tak samo jak klub Asseco Resovia nie jest obcym środowiskiem.Bartłomiej Mordyl: – Zgadza się. Chodziłem tutaj do liceum sportowego, grałem przez trzy lata w młodzieżowych drużynach Resovii. Bardzo miło wspominam tamten czas. Udało się osiągnąć kilka fajnych sukcesów, mam nadzieję, że uda się teraz to powtórzyć w seniorskiej drużynie.

Choć był pan przez te lata w AKS-ie,  nigdy nie udało się zagrać wcześniej w seniorskim zespole?

– Nie zagrałem. Dostałem tylko szanse treningów z pierwszą drużyną, kiedy trenerem był Andrzej Kowal. Wówczas dużo środkowych, m.in. Piotr Nowakowski i Grzegorz Kosok, było na zgrupowania kadry i żeby pomóc pierwszej drużynie kilka razy byłem na treningu czy nawet pojechałem na jakiś turniej towarzyski. Więcej szans nie dostałem, bo jak wrócili kadrowicze to trenowałem w młodzieżowych drużynach.

Nie było żadnych wątpliwości, kiedy otrzymał pan ofertę z Asseco Resovii?

– Asseco Resovia to jest drużyna, które sezon w sezon mierzy, gra o najwyższe cele. Wiem, że to będzie dla mnie bardzo duże wyzwanie. Chciałem spróbować i wrócić można by powiedzieć w rodzinne strony. Zmierzyć się z tym wyzwaniem i zobaczyć jak to jest w drużynie, która bije się o najwyższe cele. Trenować na co dzień z zawodnikami, którzy są mistrzami świata i wygrali naprawdę bardzo dużo i uczyć się od nich. Dlatego też zdecydowałem się podjąć to wyzwanie i mam nadzieję, że po sezonie 2022/2023 będę lepszym siatkarzem.

Pana rodzinne strony to?

– Okolice Tarnowa, 80 km od Rzeszowa, stamtąd pochodzę. Tutaj mam całą rodzinę, przyjaciół. Mam bardzo dużo znajomych w Rzeszowie jeszcze z czasów liceum. Czuję, że to tutaj jest moje środowisko, chociaż w Gdańsku również czułem się wspaniale. Świetnie zorganizowany klub, świetni ludzie, będę bardzo mile wspominał te cztery lata w Treflu. Na pewno rodzinna będzie się częściej pojawiać na meczach i ja częściej w domu.

Wywalczyć miejsce w szóstce będzie panu jednak bardzo ciężko?

– Konkurencja będzie na pewno bardzo duża. Zdaję sobie sprawę, że o regularne występy może być trudno. Swoją postawą będę się starał udowodnić, że zasługuję na szansę. Wiem, że dobra praca na treningach każdego z nas przełoży się na rozwój drużyny, dlatego chcę po prostu dawać z siebie wszystko każdego dnia. Pomóc drużynie w osiągnięciu celów, a jeśli dostanę szansę to ja jak najlepiej wykorzystać.

Co może pan powiedzieć o nowym szkoleniowcu Asseco Resovii po pierwszych treningach?

– Na pierwszych treningach pracowaliśmy dużo pod kątem drugiego odbicia i wystawy. Widać było, jak szkoleniowcowi bardzo zależy, żeby każda wystawa była w określone miejsce. Dostawaliśmy dużo uwag, korekt, dlatego już po pierwszym treningu mogę powiedzieć, że będzie wymagał od nas perfekcyjnych zagrań, żeby wyrobić odpowiednie nawyki i tak się przygotować, żeby to się przekładało na mecze.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę