Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartłomiej Janus: Staram się nie patrzeć w tabelę

Bartłomiej Janus: Staram się nie patrzeć w tabelę

fot. tauron1liga.pl

– W tabeli jest bardzo ciasno. Osobiście staram się w nią na razie nie patrzeć i skupić się na każdym kolejnym meczu, bo jedna wygrana albo przegrana może zmienić pozycję każdego zespołu o cztery lokaty w dół lub w górę – powiedział środkowy Lechii Tomaszów Mazowiecki Bartłomiej Janus. 

W miniony weekend pokonaliście u siebie Mickiewicza Kluczbork, ale aż dwie partie kończyły się walką na przewagi. Nie był to więc dla was spacerek?Bartłomiej Janus: Liga jest bardzo wyrównana. Na każdy mecz trzeba być skoncentrowanym na 100%. Z Mickiewiczem Kluczbork również nie był to łatwy mecz. Graliśmy ciągle punkt za punkt, ale dzięki naszej dobrej grze i utrzymaniu koncentracji po pierwszym secie w trzech kolejnym udało nam się wygrać końcówki i zgarnąć pełną pulę punktów do ligowej tabeli.

Kluczowy był trzeci set, w którym przełamaliście rywali? Jakie elementy zaważyły na waszej wygranej?

Trzeci set był bardzo ważny, bo udało nam się wygrać końcówkę na przewagi, a dzięki temu w czwartym secie zagraliśmy dużo luźniej i z czystą głową. Na pewno kluczowa była nasza dobra gra na zagrywce i utrzymanie stabilnego przyjęcia.

Początek roku jest udany w waszym wykonaniu, bo odnieśliście dwie wygrane. One potwierdziły, że dobrze przepracowaliście przerwę świąteczno-noworoczną?

Myślę, że tak jak każda z drużyn wykorzystaliśmy ten czas, aby popracować mocniej na siłowni i poprawić słabsze elementy w grze. To na pewno zaprocentowało. Dobrze zaczęliśmy nowy rok. Początek drugiej rundy może być kluczowy pod względem tego, jakie zespoły znajdą się w ósemce. Mamy nadzieję, że uda nam się podtrzymać dobrą grę i znaleźć się w fazie play-off.

W sezon weszliście nie najlepiej, ale później zanotowaliście serię wygranych. Obecnie jesteście na czwartym miejscu w tabeli, więc chyba możecie być zadowoleni? Takie wyniki rozbudziły w was apetyt na namieszanie w play-off?

Jesteśmy zadowoleni, że wygrywamy i mamy czwarte miejsce, jednak trzeba pamiętać, że w tabeli jest bardzo ciasno. Osobiście staram się w nią na razie nie patrzeć i skupić się na każdym kolejnym meczu, bo jedna wygrana albo przegrana może zmienić pozycję każdego zespołu o cztery lokaty w dół lub w górę.

Przed wami pojedynek z AGH. To niewygodny rywal, który rozgrywa dużo tie-breków. Jakiego meczu spodziewacie się w Krakowie?

Jest to młody i bardzo waleczny zespół. W Krakowie zawsze gra się bardzo ciężko i teraz również spodziewamy się ciężkiego meczu. Będziemy walczyć do samego końca, aby wygrać ten mecz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę