Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Bołądź: Bardzo cieszymy się, że z trudnego terenu wywozimy trzy punkty

Bartłomiej Bołądź: Bardzo cieszymy się, że z trudnego terenu wywozimy trzy punkty

Projekt Warszawa w świetnym stylu zainaugurował sezon 2023/2024 PlusLigi wygrywając 3:1 na wyjeździe z Assseco Resovią Rzeszów. – Drużynowo super mecz. W elemencie przyjęcia, rozegrania i później ataku – na tych dobry, jak i wysokich piłkach, chłopaki radzili sobie super. Jestem bardzo zadowolony – powiedział Jan Firlej, podstawowy rozgrywający Projektu Warszawa.

Udana inauguracja sezonu

Projekt Warszawa na inaugurację sezonu 2023/2024 PlusLigi wygrał się do hali na Podpromiu. Tam przed rzeszowską publicznością podopieczni trenera Piotra Grabana zmierzyli się z Asseco Resovią Rzeszów. Warszawscy siatkarze źle rozpoczęli rywalizację w Rzeszowie i w pierwszym secie musieli uznać wyższość gospodarzy. Od drugiego seta sytuacja na boisku uległa zmianie. To zawodnicy Projektu zaczęli dominować i kontrolować sytuację na parkiecie, a następnie zakończyli spotkanie wynikiem 3:1. – Jestem bardzo zadowolony. Drużynowo bijemy Asseco Rasovię Rzeszów za trzy punkty. Cieszymy się też ze stylu naszej gry. Trzeba podkreślić, że graliśmy naprawdę dobrą i równą siatkówkę – poza pierwszym setem. To my narzuciliśmy swój styl gry i kontrolowaliśmy ten mecz – powiedział Jan Firlej, rozgrywający Projektu Warszawa. – Bardzo cieszymy się, że na takim trudnym terenie, przeciwko takiej drużynie potrafiliśmy, po źle zaczętym pierwszym secie, pokazać charakter i krok po kroku wrócić do naszej normalnej gry. Później było już tylko lepiej – stwierdził Bartłomiej Bołądź, nowy atakujący warszawskiej drużyny. – Takimi meczami budujemy swój charakter. Mam nadzieję, że ta gra będzie coraz lepsza. To jest najważniejsze, bo w lidze takich momentów będzie sporo – dodał siatkarz.

GKS kolejnym Rywalem

W drugiej kolejce Projekt Warszawa zmierzy się z GKS-em Katowice. Warszawianie w środę 25 października o godzinie 21 podejmą katowicki zespół przed własną publicznością w Arenie Ursynów. Podopieczni trenera Piotra Grabana będą chcieli walczyć z GKS-em o kolejne punkty do ligowej tabeli. – Jeśli wszyscy będą zdrowi i utrzymamy poziom koncentracji, to powinniśmy wygrać mecz z GKS Katowice – powiedział Jan Firlej.Na pewno będziemy musieli dobrze się skoncentrować i przygotować, żeby na mecz wyjść na 100%. Inaczej GKS Katowice będzie w stanie urwać nam punkty. Jest to zespół zawsze walczący i sprawiający dużo niespodzianek w sezonie – dodał rozgrywający.