Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Bardzo dobry sprawdzian reprezentacji Polski z Bułgarkami

Bardzo dobry sprawdzian reprezentacji Polski z Bułgarkami

fot. FIVB

Reprezentacja Polski siatkarek pieczołowicie przygotowuje się do mistrzostw świata, które już 23 września rozpoczną się w Polsce i Holandii. W ramach przygotowań podopieczne trenera Stefano Lavariniego zmierzyły się sparingowo z Bułgarią. Mecz odbył się w Katowicach, w Spodku. W dwóch pierwszych setach lepsze okazały się Polki, choć rywalki nie poddawały się łatwo.  Trzeci set był w pełni kontrolowany przez Polki, ale zgodnie z wcześniejszą umową trenerów, rozegrano czwartego seta, w którym także lepsze były biało-czerwone. 

Od ataku Olivii Różański rozpoczęły granie Polki, a następnie blokiem zapunktowała Agnieszka Korneluk (2:0). W ustawieniu z Dimitrową na zagrywce Bułgarki nie tylko wyrównały, ale i miały punkt zapasu (4:3). Dobra gra Bułgarek w defensywie oraz błędy przeciwniczek dały Bułgarkom już trzypunktowy zapas, dobrze zagrywką pracowała Czauszewa. Podopieczne Lorenzo Micelliego utrzymywały nieznacznie prowadzenie, w polskiej ekipie ciężar gry na swoje barki starała się brać Magdalena Stysiak (10:11). Na 12:12 zagrywką wyrównała Korneluk. Rywalki jednak ponownie odjechały przy zagrywce Czauszewej (16:13).  Dobrym ustawieniem Polek okazało się to z Olivią Różański na zagrywce, działał blok, atak i zrobiło się 23:20. Rywalki zbliżyły się na jeden punkt, ale po znakomitym ataku Olivii Różański było 1:0 dla Polski.Drugiego seta udanym atakiem otworzyła Mirą Todorowa. Walka punkt za punkt trwała do momentu, gdy po ataku Nasji Dimitrowej przyjezdne miały dwa oczka zapasu. Dobra gra w bloku i ataku Stysiak, a także atak Kamili Witkowskiej spowodowały, że to Polki przeważały 13:12. Biało-czerwone nieznacznie powiększyły przewagę po ataku Stysiak (16:14), dobrze grała także Różański (19:16). Polki grały dobrze w bloku i ataku, co spowodowało, że przy stanie 22:19 dla gospodyń o czas poprosił trener Micelli. Weronika Szlagowska dała reprezentacji Polski piłkę setową, a w kolejnej akcji ta sama zawodniczka zapunktowała zagrywką.

Po ataku Magdaleny Stysiak w trzecim secie było 2:0 dla Polek, a po akcjach w ataku i bloku Weroniki Szlagowskiej już 6:2. Zagrywką znakomicie pracowała Korneluk. Bułgarki odrabiały straty, bardzo dobre ataki dały im remis 7:7. W ustawieniu z Joanną Wołosz na zagrywce Polki odbudowały przewagę (12:9). Zagrywka to był dobry element w grze reprezentacji naszego kraju, punktowała nim Olivia Różański (16:10).  Podopieczne trenera Lavariniego spokojnie kontrolowały wydarzenia, udany blok  dał im wynik 21:15. Bułgarski zespół co prawda podgonił nieco wynik (18:22). Z pomocą Polkom przyszedł blok, a wkrótce były już piłki setowe.  Ostatnią akcją seta był atak Magdaleny Stysiak. 

W czwartej odsłonie Stefano Lavarini desygnował do gry zmienniczki. Przez zagrywce Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak Polki odskoczyły na 6:2.  Bułgarki zerwały się do walki i zbliżyły się na 8:9. Kolejne znakomite ataki pozwoliły Bułgarkom wyrównać na 11:11. Walka trwała w najlepsze, przy zagrywce  Moniki Gałkowskiej, to Polki prowadziły 17:16, a kiedy piłkę przechodzącą skończyła Anna Obiała, a kontrę Olivia Różański już 20:17. Bułgarki starały się jeszcze podjąć walkę, ale zagrywką popracowała Obiała (22:19). Autowy atak Paskowej dał Polkom piłki meczowe (24:21). Bułgarki jeszcze się obroniły, ale zmagania udanym atakiem zakończyła Monika Gałkowska.

Polska – Bułgaria 4:0
(25:23, 25:21, 25:19,25:22)

Składy zespołów:
Polska: Korneluk (9), Witkowska (7), Stysiak (21), Wołosz (2), Szlagowska (13), Różański (16), Stenzel (libero) oraz Obiała (3), Alagierska-Szczepaniak (1), Gałkowska (8), Fedusio (1), Wenerska (1)
Bułgaria: Dimitrowa G. (5), Dimitrowa N. (3), Kitipowa (3), Todorowa (5), Atanasijević (15), Czauszewa (11), Paszkulewa (libero) oraz Jordanowa (3), Paskowa (6), Barakowa, Sajkowa (1), Marinowa (3), Kriwoszicka (4)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę