Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Avia Świdnik zagra na zapleczu PlusLigi

Avia Świdnik zagra na zapleczu PlusLigi

fot. MKS Avia Świdnik

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki S.A. podjął decyzję, że w sezonie 2020/2021 na zapleczu PlusLigi zagra Avia Świdnik. Ostatnie miejsce zostanie przyznane po dodatkowych rozmowach z zarządami klubów ubiegających się o awans do TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

Przypomnijmy, że o dwa wolne miejsca w TAURON 1. Lidze Mężczyzn ubiegały się poza Avią Świdnik, także drużyny: BAS Białystok, Olimpia Sulęcin i LKS Czarni Rząśnia. Po długich analizach Zarząd PLS, w porozumieniu z Radą Nadzorczą, zdecydował przyznać miejsce Avii, oraz spotkać się jeszcze raz z zarządami klubów z Białegostoku i Sulęcina. Klub z Rząśni nie będzie brany już pod uwagę przy wyborze ostatniej ekipy, która zostanie dopuszczona do rozgrywek w sezonie 2020/2021.– To były trudne decyzje, z powodu pandemii koronawirusa nie mógł bowiem zdecydować sam sport – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS S.A. – Gratuluję awansu Avii, a z dwoma pozostałymi zespołami chcemy jeszcze raz porozmawiać, by podjąć jak najlepszą decyzję dla TAURON 1. Ligi – dodaje.

– Jestem ogromnie zadowolony i jednocześnie dumny, że po wielu latach drużyna Avii Świdnik wraca do rozgrywek I ligi mężczyzn w piłce siatkowej. Taki cel stawialiśmy sobie przed rozpoczęciem sezonu – mówi prezes Avii Radosław Szczerba.Właściwa koncepcja budowania drużyny w porozumieniu z trenerem Chwastyniakiem, ciężka praca zawodników oraz całego sztabu szkoleniowego, wsparcie finansowe naszych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy, że byli z nami przez cały sezon w walce o upragniony cel, a także nasi wspaniali kibice na trybunach – to wszystko sprawiło, że dziś możemy cieszyć się z awansu.

Jest to wspaniała wiadomość nie tylko dla klubu, ale przede wszystkim dla całej świdnickiej społeczności związanej z siatkówką. Świdnik ze względu na swoje wspaniałe tradycje siatkarskie zasługuje na I ligową siatkówkę. W związku z tym, że na decyzję przyszło nam czekać bardzo długo, nikt w klubie nie myśli teraz o świętowaniu, na to zawsze znajdziemy odpowiedni czas. Teraz najważniejsze zadanie, jakie stoi przed nami, to intensyfikacja działań na rynku transferowym związanych z kompletowaniem kadry na przyszły sezon. Nie ukrywam, że zwłoka z podjęciem decyzji o otrzymaniu promocji do I ligi ograniczała w sposób znaczący naszą aktywność w tej materii, lecz nie załamujemy rąk i bierzemy się ostro do pracy, tak aby zbudować kadrę, która będzie posiadała odpowiednią jakość sportową w nadchodzących rozgrywkach – dodał Szczerba.

Rozmowy z dwoma kandydatami – Olimpią Sulecin i BAS Białystok, mają się odbyć w najbliższych dniach, po ich rozstrzygnięciu poznamy ostateczny skład TAURON 1. Ligi w sezonie 2020/2021.

źródło: avia-swidnik.pl, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved