Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Avia Świdnik najlepsza w Siedlcach

Avia Świdnik najlepsza w Siedlcach

Polski Cukier Avia Świdnik, KPS Siedlce, Anioły Toruń, BAS Białystok – taka jest kolejność drużyn zakończonego w sobotę Towarzyskiego Turnieju w Siedlcach, który rozgrywany był przez dwa dni. W sobotę, 11 września w siedleckiej hali odbyły się decydujące mecze o trzecie miejsce pomiędzy drugoligowymi zespołami z Białegostoku i Torunia, a o pierwsze miejsce powalczyły drużyny TAURON 1. Ligi Mężczyzn – KPS Siedlce oraz Polski Cukier Avia Świdnik.

Siatkarze KPS-u Siedlce zadedykowali Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej Ani Żołudź – młodej mieszkance Żar chorującej na stwardnienie rozsiane. Wszystkie spotkania turnieju rozgrywane były w hali Agencji Rozwoju Miasta Siedlce  przy ul. Prusa 6.

W pierwszym sobotnim spotkaniu po przeciwnych stronach siatki stanęli siatkarze drugoligowych drużyn z Białegostoku oraz Torunia. Rozegrały one dość równe cztery partie, ale ostatecznie białostoczanie tylko w drugim secie przechylili szalę na swoją stronę. W pozostałych musieli uznać wyższość torunian. Na koniec meczu nagrodę MVP odebrali Krzysztof Gulak, przyjmujący zwycięskiej ekipy oraz Maciej Janikowski, zawodnik BAS-u.

BAS Białystok – Anioły Toruń 1:3
(23:25, 25:18, 22:25, 25:27)

W drugim meczu dnia o zwycięstwo w Towarzyskim Turnieju walczył Polski Cukier Avia oraz KPS. Świdniczanie rozegrali bardzo dobre spotkanie i co ważne, w końcówkach zawodnicy zachowali chłodną głowę. Dzięki temu udało się im zakończyć ten pojedynek w trzech setach. Za bardzo dobrą grę w drużynie gości został wyróżniony Bartłomiej Żywno, a wśród gospodarzy zawodów nagrodę dobrał Filip Frankowski.

11 września (sobota)
Mecz o 3. miejsce: BAS Białystok – Anioły Toruń 1:3 (23:25, 25:18, 22:25, 25:27)
Mecz o 1. miejsce: Polski Cukier Avia Świdnik – KPS Siedlce 3:0 (25:23, 25:21, 25:21)