Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Austriacy trenują przed kwalifikacjami do ME

Austriacy trenują przed kwalifikacjami do ME

fot. cev.eu

Siatkarze reprezentacji Austrii zaczęli przygotowania do kwalifikacji do mistrzostw Europy. W dniach 12 – 17 stycznia w Izraelu powalczą o przepustki na czempionat Starego Kontynentu, a ich rywalami będą drużyny Bułgarii i Izraela.

Przypomnijmy, że pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami kalendarz CEV. Pierwotnie kwalifikacje do mistrzostw Europy 2021 miały się odbyć kilka miesięcy temu. Tymczasem większość turniejów została przełożona na maj 2021 roku. Wcześniej, bo w dniach 12 – 17 stycznia jeden z turniejów odbędzie się w Izraelu, gdzie gospodarze razem z Bułgarami i Austriakami powalczą o przepustki na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Drużyny będą walczyły systemem każdy z każdym, ale rozegrają po dwa mecze.20 grudnia siatkarze reprezentacji Austrii spotkali się na pierwszym zgrupowaniu przed kwalifikacjami. Nie są jeszcze w komplecie, bowiem część zawodników grających w ligach zagranicznych nie wróciła jeszcze do Austrii. Obóz w Steinbrun odbywał się będzie w reżimie sanitarnym. Siatkarze będą poddawani testom na COVID, regularnie będzie im mierzona temperatura ciała oraz będą prowadzili dziennik zdrowia. – Bardzo się cieszę, że możemy pracować nawet w tym trudnym czasie. Warunki w Steinbrun są idealne, a zawodnicy są mocno zmotywowani – stwierdził Radovan Gacić, szkoleniowiec reprezentacji Austrii.

Pierwsza faza zgrupowania potrwa cztery dni, ale po świętach Austriacy wrócą do treningów. – Po krótkiej przerwie świątecznej spotkamy się ponownie. W dniach 28 – 29 grudnia rozegramy dwa towarzyskie mecze z Jihostroj Czeskie Budziejowice. Te dwie gry kontrolne dadzą mi kilka ważnych wskazówek – dodał trener austriackiej ekipy, która będzie miała jeszcze jedną przerwę w treningach w dniach 30 grudnia – 2 stycznia. Osiem dni później wyleci do Izraela, gdzie będzie walczyła o awans na mistrzostwa Europy. Wywalczy go zwycięzca turnieju, zaś drużyna z drugiego miejsca będzie musiała czekać na zakończenie rywalizacji w pozostałych grupach. – Mam nadzieję, że obejdziemy się bez kontuzji. Jestem przekonany, że rozegramy dobry turniej w Izraelu – zakończył Radovan Gacić.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved