Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Austriacy szykują się do walki o EuroVolley 2021

Austriacy szykują się do walki o EuroVolley 2021

fot. cev.eu

Po dwóch sesjach treningów przed świętami i nowym rokiem, austriacka reprezentacja mężczyzn rozpoczęła teraz ostatni etap przygotowań do eliminacji EuroVolley, które odbędą się od 12 do 17 stycznia w Hadera w Izraelu.

Grupa składająca się z 16 zawodników i sztabu szkoleniowego, wznowiła pracę w  Steinbrunn w minioną sobotę 2 stycznia. Będą przebywać w „bańce” przez tydzień, aby zapobiec zakażeniom koronawirusem. Po zakończeniu tego obozu zespół poleci do Izraela, aby zagrać z gospodarzami, a także z Bułgarią w podwójnym turnieju systemem „każdy z każdym”.Oprócz treningu siatkarskiego i siłowego oraz analizy wideo przeciwników w programie obozu w Steinbrunn znajdują się trzy gry testowe. W poniedziałek i wtorek kapitan Austriacy rozegrają dwa mecze z Jihostroj Czeskie Budziejowice, a w czwartek – z czołową drużyną Austrii SK Zadruga AICH/DOB.

Wszyscy gracze, którzy są teraz w Steinbrunn są w bardzo dobrej formie. Planujemy zabrać 15 z nich do Izraela. Atmosfera w drużynie jest doskonała, wszyscy są bardzo zmotywowani – mówi trener Radovan Gacic, którego celem jest umożliwienie startu młodym talentom u boku bardziej doświadczonych członków zespołu. – Krok w tym kierunku zrobiliśmy już w czerwcu. Clemens Ecker, Lukas Kühl i Maximilian Schedl są obecnie w Steinbrunn, Niklas Etlinger jest nieobecny z powodu choroby, ale już jest jednym z członków kadry. Ponadto trzech lub czterech zawodników, którzy są dla nas bardzo interesujący, trenuje obecnie z młodzieżową drużyną narodową. Jest także co najmniej od siedmiu, ośmiu graczy w wieku od 15 do 17 lat, których monitorujemy – kontynuuje Gacic. – Nie sądzę, abyśmy musieli martwić się o przyszłość siatkówki w Austrii.

Tylko zwycięzcy eliminacji w Izraelu zapewnią sobie udział w finałowej fazie konkursu, którego współgospodarzem będą Polska, Czechy, Estonia i Finlandia. Druga ekipa turnieju będzie musiała poczekać do maja, czyli do ukończenia wszystkich pozostałych grup, aby poznać swój los w rozgrywkach. Austriacy po raz pierwszy zakwalifikowali się do finału EuroVolley w 2019 roku, kiedy zakończyli rywalizację na 23. miejscu.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved