Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Austriacka para wycofana z plażowych ME z powodu koronawirusa

Austriacka para wycofana z plażowych ME z powodu koronawirusa

fot. FIVB

Austriacki duet Robin Seidl – Philipp Waller nie wystąpi w rozpoczętych we wtorek w Jurmale na Łotwie mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej. U jednego z zawodników przeprowadzony w poniedziałek test na koronawirusa dał wynik pozytywny.

30-letni zawodnik, który wspólnie z Wallerem zwyciężył w sierpniowych zawodach World Tour w Baden, nie wykazuje żadnych objawów choroby, ale musi pozostać w kwarantannie. – Ubolewamy, że musimy naszą czołową parę wycofać z mistrzostw Europy, ale zdrowie jest wartością nadrzędną. Czynimy starania, by obaj zawodnicy jak najszybciej zostali zabrani do domu – przekazał szef austriackiej federacji siatkówki Gernot Leitner.– Bardzo mi szkoda „Phila”, naszych trenerów, sponsorów, fizjoterapeutów. Mieliśmy duże ambicje, celowaliśmy w medal. Szykowaliśmy formę na ten turniej, to był główny cel naszego sezonu. Teraz jednak liczy się tylko to, by wszyscy dookoła byli zdrowi – zaznaczył Robin Seidl.

W turnieju głownym wystartują trzy inne pary z Austrii. W grupie A zagrają Alexander Huber i Christoph Dressler, w grupie D Clemens Doppler i Alexander Horst, a w grupie G Moritz Pristauz i Julian Hörl. W rozpoczynającym się dziś turnieju wystąpią również dwie pary z Polski. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak będą rywalizować w grupie B, a Michał Bryl i Mikołaj Miszczuk w grupie C.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved