Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Australijczyk ponownie zagra na plusligowych parkietach

Australijczyk ponownie zagra na plusligowych parkietach

fot. Klaudia Piwowarczyk

Australijczyk Luke Perry wraca do PlusLigi. Jak podaje Polsat Sport libero w sezonie 2022/2023 dołączy do drużyny Trefla Gdańsk. Będzie to dla niego druga przygoda z polską ekstraklasą, wcześniej bronił barw Asseco Resovii Rzeszów.

Trefl Gdańsk kompletuje skład na następny sezon PlusLigi. Według najnowszych informacji Polsatu Sport do drużyny dołączy Australijczyk Luke Perry, który występuje na pozycji libero. Będzie to dla niego powrót do PlusLigi.Australijski siatkarz w 2018 roku trafił do Polski z Bundesligi, w której najpierw reprezentował VfB Friedrichshafen, a następnie Berlin Recycling Volleys. W PlusLidze przez dwa sezony grał w Asseco Resovii Rzeszów. Kolejne dwa lata spędził we francuskim Tours VB.

Trefl do tej pory ogłosił, że barw klubu nadal będą bronić rozgrywający Lukas Kampa oraz środkowy Karol Urbanowicz. Z zespołem pożegnali się natomiast trener Michał Winiarski, przyjmujący Mateusz MikaBartłomiej LipińskiPatryk Łaba oraz Moritz Reichert, rozgrywający Łukasz Kozub oraz środkowi Pablo CrerBartłomiej Mordyl. W kręgu zainteresowań klubu są Piotr Orczyk, Bartłomiej Bołądź, Patryk Niemiec czy Janusz Gałązka. Nowym szkoleniowcem gdańskiej ekipy ma być natomiast Andrea Anastasi.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę