Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Atakujący opuścił Asseco Resovię

Atakujący opuścił Asseco Resovię

Maciej Muzaj, który reprezentował Asseco Resovię w ostatnich dwóch sezonach, rozstaje się z drużyną z Rzeszowa. Jest to już trzeci zawodnik, który w międzysezonowej przerwie opuścił szeregi ekipy z Podkarpacia.

Za Asseco Resovią Rzeszów bardzo udany sezon. Dotarła bowiem do turnieju finałowego Pucharu Polski, a w PlusLidze po latach posuchy w końcu stanęła na podium, wygrywając batalię o brązowy medal z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Na tym jednak rzeszowska drużyna nie zamierza poprzestawać, a w kolejnych rozgrywkach celuje w jeszcze większe sukcesy. Oznacza to, że w jej składzie nie obejdzie się bez zmian.

Na początku rzeszowski klub poinformował, że jego barw nie będą bronili już Jan Kozamernik (środkowy) oraz Mauricio Borges (przyjmujący). Do tego grona dołączył atakujący – Maciej Muzaj. 29-letni zawodnik ma na swoim koncie 9 sezonów spędzonych w PlusLidze. Wystąpił na ligowych parkietach 215 razy zdobywając łącznie 3230 punktów, w tym 253 blokiem i 216 bezpośrednio z zagrywki. Przyczynił się także do sukcesów reprezentacji naszego kraju, z którą wywalczył srebrne i brązowe medale Ligi Narodów, drugie miejsce w Pucharze Świata oraz stanął na trzecim stopniu podium mistrzostw Europy w 2019 roku.

Maciej Muzaj w sezonie 2022/2023 w barwach Asseco Resovii zdobył brązowy medal mistrzostw Polski oraz odebrał 4 statuetki MVP. – Dziękujemy Maćkowi za jego występy w Asseco Resovii. Maciek udowodnił swoją grą, że jest jednym z najlepszych polskich atakujących, był także niewątpliwie jednym z liderów naszego zespołu. Zawsze mogliśmy liczyć na jego pełne zaangażowanie oraz profesjonalizm, serdecznie dziękuję mu za taką postawę  – powiedział Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii.