Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Atakująca żegna się z TAURON Ligą, zobaczymy ją na zapleczu ekstraklasy

Atakująca żegna się z TAURON Ligą, zobaczymy ją na zapleczu ekstraklasy

fot. PressFocus

Sezon reprezentacyjny nabiera tempa, a w tym samym czasie kluby siatkarskie przekazują coraz to nowsze informacje dotyczące transferów siatkarek i siatkarzy. Tym razem o pożegnaniu poinformował klub z Wrocławia. W przyszłym sezonie w TAURON Lidze nie zobaczymy Julii Stancelewskiej.

Wrocławska przygoda

Julia Stancelewska to młoda, zaledwie 21-letnia siatkarka grająca aktualnie na pozycji atakującej, chociaż pierwotnie zajmowała pozycję środkowej. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w NTSK Nysa. Kilka lat później zawodniczka przeniosła się do Wrocławia, gdzie dołączyła do juniorskiej drużyny #VolleyWrocław. Wrocław ewidentnie podpasował siatkarce, gdyż spędziła w nim łącznie 5 lat, w tym trzy ostatnie broniąc biało-zielonych barw na parkiecie TAURON Ligi. Podczas występów w ekstraklasie siatkarek wystąpiła w 40 spotkaniach i zdobyła w nich 121 punktów, w tym 2 bezpośrednio z zagrywki i 13 blokiem.

Tymczasowe pożegnanie

Po zakończeniu sezonu 2023/2024 Julia Stancelewska wraz z klubem podjęli decyzję o zakończeniu współpracy, o czym zespół poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Według informacji udzielonych przez #VolleyWrocław zawodniczka w przyszłym sezonie będzie występować w I lidze kobiet.

Wspólnie z Julką doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie dla niej, dla jej rozwoju, jeśli najbliższy sezon spędzi w miejscu, gdzie będzie mogła grać, rozwijać się, nabierać umiejętności i pewności siebie, ale musi to być w warunkach gry. W warunkach, gdzie będzie brała odpowiedzialność za siebie, gdzie ciężar gry będzie spoczywał na niej – powiedział prezes klubu #VolleyWrocław, Jacek Grabowski. W związku z tym, Julka najbliższy sezon spędzi poza naszym klubem. Oczywiście będziemy ją bacznie obserwować, będziemy się przyglądać jej zmaganiom i rozwojowi. Jak najbardziej powrót jest możliwy, a drzwi wrocławskiego klubu są dla niej szeroko otwarte – dodał.

 

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2024/2025

źródło: #VolleyWrocław

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved