Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Radomka Radom żegna atakującą

Radomka Radom żegna atakującą

fot. Michał Szymański

Po sezonie spędzonym w MOYA Radomce Radom nie będzie kolejnego w wykonaniu Pauliny Reiter. Klub z województwa mazowieckiego pożegnał młodą zawodniczkę grającą na pozycji atakującej. Na ten moment klubowa przyszłość 22-latki nie jest jeszcze znana. 

NIE BĘDZIE DRUGIEGO SEZONU

MOYA Radomka Radom oficjalnie poinformowała o rozstaju dróg z Pauliną Reiter. Atakująca urodzona w lutym 2002 roku w sezonie 2023/2024 była zmienniczką reprezentantki Polski, Moniki Gałkowskiej. Udało się jej jednak wystąpić w 37 setach 20 spotkań. Na swoje konto młoda atakująca zapisała 63 punkty, z czego 56 atakiem, a 7 blokiem. Jej skuteczność nie była jednak imponująca, bowiem 56 oczek z ofensywy to 31,82% wszystkich piłek, które miała w górze, a tych było łącznie 176. Przypomnijmy, że Radomka zakończyła rozgrywki na 6. miejscu po tym, jak okazała się słabsza od ŁKS-u Commercecon Łódź w dwumeczu o 5. miejsce. Jeszcze przed startem sezonu władze klubu celowały w wyższe lokaty. Biorąc również pod uwagę sam skład Radomki, śmiało rzec można, że sezon okazał się rozczarowaniem.

 

WYJĄTKOWY SEZON

Miniony sezon był szczególnie dla mnie wyjątkowy. Po dwóch latach spędzonych w pierwszoligowym zespole wróciłam do najwyższej klasy rozgrywkowej. Miałam przyjemność być w drużynie z doświadczonymi zawodniczkami oraz sztabem od których starałam się czerpać jak najwięcej, za co bardzo dziękuję. A Wam drodzy kibice chciałabym podziękować, że byliście razem z nami do samego końca. Gdyby nie Wy, siatkówka nie byłaby takim pięknym sportem. Dziękuje i do zobaczenia – powiedziała w oficjalnym klubowym komunikacie Reiter.

Był to dla niej drugi sezon w TAURON Lidze. Reiter w najwyższej klasie rozgrywkowej debiutowała w sezonie 2020/2021, kiedy to reprezentowała barwy Pałacu Bydgoszcz. Na ten moment natomiast nie wiadomo, jak kreować się będzie klubowa przyszłość tej zawodniczki, a także czy wróci ponownie na zaplecze elity, czy też w niej pozostanie i trudno o jakiekolwiek pogłoski w tej kwestii.

Zobacz równiez:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved