Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Asseco Resovia Rzeszów lepsza od beniaminka z Lublina w meczu kontrolnym

Asseco Resovia Rzeszów lepsza od beniaminka z Lublina w meczu kontrolnym

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Siatkarze LUK Politechniki od dwóch tygodni rozgrywają mecze kontrolne, przygotowujące zespół do debiutu w PlusLidze. W środę lubelska drużyna po raz pierwszy zagrała sparing w hali Globus, gdzie będzie występowała w nowym sezonie.

W poprzednich latach domem dla LUK Politechniki była hala MOSiR przy Al. Zygmuntowskich. Ale po awansie do PlusLigi drużyna przeniosła się do większego obiektu, z którego korzystają już m.in. dwa inne lubelskie zespoły grające w najwyższych klasach rozgrywkowych – koszykarze Startu i szczypiornistki MKS. – Na razie czujemy się tutaj dość dziwnie. To jest nasza czwarta, czy piąta wizyta, więc na pewno jest tego za mało – przyznaje trener Dariusz Daszkiewicz. – Niestety nie możemy korzystać z tej hali ile byśmy, nawet nie tyle co chcieli, a co potrzebowali. Musimy się jednak z tym pogodzić, bo nie jesteśmy w stanie tego „przeskoczyć” – dodaje szkoleniowiec.W pierwszym sparingu w hali Globus przeciwnikiem LUK Politechniki byli siatkarze Asseco Resovii Rzeszów. Goście wygrali 3:1 – Dzisiaj nasza gra była gorsza, niż chociażby w piątek i sobotę. Mieliśmy więcej momentów gorszej gry, niż lepszej. Z pozytywnych elementów trzeba wymienić przyjęcie. Niestety, to przyjęcie nie przekładało się na skuteczny atak. W tym okresie jednak forma zawsze będzie falowała. W jednym dniu będzie lepiej, w innym gorzej. To wynika też z ciężkich treningów. Pracujemy, gramy, wyciągamy wnioski i wszystko poprawiamy – tłumaczy Dariusz Daszkiewicz.

Sezon PlusLigi siatkarze z Lublina rozpoczną 2 października. Drużyna z Lublina nadal dużo pracuje nad siłą. – Można powiedzieć, że w tej chwili jest apogeum jeżeli chodzi o obciążenia siłowe. I to na pewno widać na boisku. Ale tak ma każdy zespół. Z obciążeń będziemy dopiero schodzić, żeby być gotowym na początek sezonu – dodaje szkoleniowiec LUK Politechniki. Kolejne mecze kontrolne lublinianie zagrają już w piątek i w sobotę w Kozienicach, gdzie wezmą udział w turnieju z udziałem Czarnych Radom, AZS Olsztyn i Barkom Każany Lwów.

LUK Politechnika Lublin – Asseco Resovia Rzeszów 1:3
(22:25, 25:21, 23:25, 19:25)

Składy zespołów:
LUK: Nowakowski (6), Wachnik (8), Filipiak (15), Sobala (7), Pająk (1), Włodarczyk, Gregorowicz (libero) oraz Katić (10), Romać (10), Stajer (5), Peszko (2) i Watten (libero)
Resovia: Krulicki (7), Muzaj (10), Szerszeń (11), Woicki (3), Buszek (5), Zając (11), Potera (libero) oraz Bucki (19), Puczkowski i Kędzierski (libero)

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę