Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ary Graça: Uwielbiam Polaków za to, jak podchodzą do siatkówki

Ary Graça: Uwielbiam Polaków za to, jak podchodzą do siatkówki

fot. Klaudia Piwowarczyk

Prezydent FIVB – Ary Graça – gości w Polsce na pierwszych meczach mistrzostw świata. Jak sam przyznał w rozmowie z Polsatem Sport, był już kilkukrotnie w naszym kraju, ale nadal wrażenie na nim robią pasja i zaangażowanie kibiców. – Uwielbiam Polaków za to, jak podchodzą do siatkówki. Mam wrażenie, że w waszym kraju to sport numer 1. Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, w którym fani tak żywiołowo reagowaliby na wydarzenia na parkiecie – mówił prezydent światowej federacji.

Jak podobała się panu ceremonia otwarcia turnieju, a także gra polskiej reprezentacji w pierwszych dwóch meczach?Ary Graca: – Muszę najpierw powiedzieć, że jestem bardzo szczęśliwy za każdym razem, kiedy odwiedzam Polskę, a byłem tutaj co najmniej pięć razy. Uwielbiam Polaków za to, jak podchodzą do siatkówki. Mam wrażenie, że w waszym kraju to sport numer 1. Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, w którym fani tak żywiołowo reagowaliby na wydarzenia na parkiecie. To fantastyczne!

Które drużyny są faworytami turnieju? Nie mówmy w tej chwili o Polsce czy Brazylii.

– Polska! A mówiąc poważnie, Francja również jest bardzo mocna, to przecież mistrzowie olimpijscy. Do tego Włosi, Amerykanie i Serbowie, którzy są naprawdę nieźli.

Wkrótce wybierze się pan również z wizytą do Słowenii, czyli drugiego współgospodarza mistrzostw. Jak pan Słoweńców w roli organizatorów?

– Muszę raz jeszcze podziękować Słoweńcom i Polakom za to, że mogliśmy liczyć na tak szybkie wsparcie. Przypomnijmy, że mistrzostwa miały odbyć się w Rosji, ale po ataku na Ukrainę zdecydowaliśmy o przeniesieniu turnieju. Słoweńcy – podobnie jak Polacy – udowodnili, że są gotowi na organizację takiej imprezy.

Cała rozmowa Marcina Lepy z Arym Gracą w Polsacie Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę