Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Artur Wójcik: Znamy swoją wartość

Artur Wójcik: Znamy swoją wartość

fot. PZPS

Od środy w Wałbrzychu trwa zgrupowanie kadry Polski dziewcząt do lat 16. To bezpośrednie przygotowanie do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw  Europy U16, jaki zostanie rozegrany właśnie w Wałbrzychu 7-9 maja, z udziałem reprezentacji Polski, Litwy, Francji i Holandii.

Znamy swoją wartość. Chcemy ją udowodnić na boisku. Jesteśmy mocni, ale nie stawiamy się w roli faworytów – podkreślił, przewodzący grupie 16 siatkarek, trener Artur Wójcik. Obecny w wałbrzyskim Centrum Aktywnego Wypoczynku skład to uzupełniona o dwie siatkarki ekipa, która grała już razem w mistrzostwach EEVZA (Europy Wschodniej). Obecne zgrupowanie jest kolejnym etapem przygotowań po zakończonym 18 kwietnia dziesięciodniowym obozie treningowym w Giżycku.Każde z trzech spotkań przyniesie co innego, ale żadne nie może zostać potraktowane ulgowo. Na początek biało-czerwone zmierzą się z reprezentacją Litwy. – Litwa to najbardziej nam znajomy przeciwnik, z którym już graliśmy i wygrywaliśmy. Liczymy, że w tym meczu przejdzie nam stres związany z rozpoczęciem turnieju – powiedział trener, który czeka też z zaciekawieniem na rozstrzygnięcia pomiędzy naszymi przeciwniczkami. – Francja i Holandia to ciekawe i dobre zespoły, które rywalizowały ze sobą korespondencyjnie już na wcześniejszym etapie. Są różne pod względem warunków, ale na podobnym poziomie sportowym.

Wszystkie drużyny, z którymi przyjdzie zmierzyć się naszym siatkarkom zostały już przeanalizowane na podstawie rozegranych ostatnio spotkań i pod tym kątem przebiegać będą dalsze przygotowania w Wałbrzychu. Warunki do nich są bardzo dobre, a same zawodniczki w świetnych nastrojach. – Atmosfera w drużynie jest bardzo  dobra, wspieramy się nawzajem, śpiewamy, jesteśmy ze sobą zgrane. Przed meczami zawsze jest stres ale będziemy dawać z siebie wszystko i walczyć do samego końca. Wiemy, że każdy z tych meczów jest równie ważny dla awansu do ME – mówiła kapitan reprezentacji Martyna Witczak.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę