Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Artur Szalpuk przenosi się do ligi tureckiej

Artur Szalpuk przenosi się do ligi tureckiej

fot. Jakub Ćmil - vervawarszawa.pl

Tureckie media informują, że Spor Toto Ankara, który w następnym sezonie będzie rywalizował na europejskich parkietach, sięgnął po wzmocnienie do Polski. Nowym zawodnikiem, który ma wspomóc drużynę w ligowych rozgrywkach i Pucharze CEV, jest Artur Szalpuk, który miniony sezon spędził w Vervie Warszawa Orlen Paliwa.

Dla polskiego przyjmującego to pierwszy wyjazd poza granice kraju. Ostatni sezon spędził w warszawskiej Vervie, a wcześniej występował m.in. w PGE Skrze Bełchatów, Treflu Gdańsk i Czarnych Radom. Pochodzący z Olsztyna reprezentant Polski ma na koncie blisko 100 występów w barwach narodowych.Mimo młodego wieku odniósł już sporo sukcesów. Największym bez wątpienia jest mistrzostwo świata wywalczone z polską reprezentacją w 2018 roku. Rok później na szyi Szalpuka zawisł brązowy medal mistrzostw Europy, natomiast w Pucharze Świata stanął on na drugim stopniu podium. Do tego należy doliczyć wiele medali wywalczonych z młodzieżowymi kadrami, brąz Ligi Europejskiej. W krajowych rozgrywkach młody przyjmujący sięgnął m.in. po srebro i dwa brązowe krążki mistrzostw Polski oraz Superpuchar i Puchar Polski.

Artur Szalpuk trafi do Spor Toto Ankara, który w minionym sezonie w lidze tureckiej uplasował się na szóstym miejscu.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę