Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Artur Sierzchuła: Zajęcia w hali to zupełnie co innego

Artur Sierzchuła: Zajęcia w hali to zupełnie co innego

fot. Gwardia Wrocław

Stopniowo znoszone obostrzenia pozwoliły powrócić do treningów w hali. – Na plaży trenujemy już od blisko dwóch tygodni. Jednak zajęcia w hali to zupełnie co innego. Dziś były gry i zabawy doskonalące technikę indywidualną odbioru sposobem dolnym. Z każdym odbiciem było widać z jakim zaangażowaniem chłopcy trenują – mówił po pierwszym treningu trener NTS Trójki Nakło, Artur Sierzchuła.

– Radość była ogromna. Dziś mieliśmy zajęcia w hali, pierwszy raz po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Najpierw półtoragodzinny trening miała jedenastoosobowa grupa chłopców, a następnie ćwiczyło czternastu kolejnych naszych zawodników. Wszyscy cieszyliśmy się, a razem z nami cieszyła się nawet nasza hala – powiedział trener w NTS Trójka Nakło i miejscowym Siatkarskim Ośrodku Szkolnym, Artur Sierzchuła.

Od poniedziałku 18 maja można było wznowić treningi w hali. O tym, ile osób może uczestniczyć w zajęciach decyduje powierzchnia hali. Powrót siatkówki stał się faktem. Zwiększony został także limit osób na boiskach znajdujących się na otwartej przestrzeni, czyli m.in. boiskach do siatkówki plażowej. Już jakiś czas temu treningi mogli rozpocząć zawodniczki i zawodnicy w tej ostatniej odmianie naszej dyscypliny sportu. – Na plaży trenujemy już od blisko dwóch tygodni. Jednak zajęcia w hali to zupełnie co innego. Dziś były gry i zabawy doskonalące technikę indywidualną odbioru sposobem dolnym. Z każdym odbiciem było widać z jakim zaangażowaniem chłopcy trenują – dodaje Artur Sierzchuła.

NTS Trójka Nakło działa przy miejscowej Szkole Podstawowej nr 3 i stąd nazwa klubu, który został założony w 2005 roku. Miejscowy Siatkarski Ośrodek Szkolny jest w tym programie od samego początku. Juniorzy tego klubu zakończyli rywalizację w ćwierćfinałach. – Pracę w klubie zaczynamy od siatkarskiego przedszkola, do którego przyjmujemy już czterolatków. Działa obecnie sześć grup w różnych kategoriach wiekowych – informuje Artur Sierzchuła, który był członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski minikadetów, która pod koniec 2018 roku wywalczyła w Erywaniu tytuł mistrzów Europy Wschodniej. Zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju otworzyło przed polską drużyną drzwi do czempionatu kontynentalnego.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved