Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Artur Ratajczak: Z tej porażki wyciągniemy wnioski

Artur Ratajczak: Z tej porażki wyciągniemy wnioski

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Mieliśmy wszystkie argumenty, uzyskać awans. Z tej porażki musimy wyciągnąć wnioski. Będzie nam potrzebna bardzo szczegółowa analiza tego meczu. Jest nam wstyd przed naszymi kibicami, którzy nas wspierali przez cały sezon – powiedział Artur Ratajczak. 

MKS Będzin po raz drugi z rzędu przegrał finałową rywalizację o awans do PlusLigi. Ekipa z Zagłębia zagrała słabe spotkanie, nie wykorzystała atutu własnej hali. – Będzie nam potrzebna bardzo dogłębna i mocna analiza tego co się z nami stało w tym meczu. Mieliśmy bardzo dobry skład, bardzo dobrych ludzi a pomimo tego nie uzyskaliśmy awansu. Na pewno na chłodno musimy przeanalizować to spotkanie. Takie mecze wygrywa się sercem, a nie cyferkami, w tym miejscu chciałbym pogratulować drużynie z Częstochowy awansu do PlusLigi – powiedział środkowy będzińskiej drużyny. Bardzo dobre spotkanie zagra Rafał Sobański, który w całym spotkaniu zdobył 22 punkty, został wybrany MVP tego spotkania, był liderem częstochowskiej drużyny. Gospodarze popełnili w całym meczu aż 39 błędów własnych. – Rafał pokazał, że można na niego stawiać w ważnych momentach, tym razem zagrał bardzo dobre spotkanie.  W naszym zespole nie było lidera, wynik na tablicy wyników mówi sam za siebie – dodał zawodnik. MKS Będzin nie miał udanego początku sezonu, powoli z biegiem czasu ekipa z Będzina grała coraz lepiej.- Naszym celem był awans, wszystko co nie jest awansem jest naszą porażką. Znając prezesa i sztab ludzi, którzy pracują w klubie na pewno nie złożymy broni, wyciągniemy wnioski z tej porażki – przyznał siatkarz.Pomimo porażki i braku awansu kibice w Będzinie stanęli na wysokości zadania. W tym mieście jest moda na siatkówkę i zapotrzebowanie na tą dyscyplinę sportu. – W tym smutnym dla nas dniu znaleźliśmy pozytywy. Jest mi osobiście wstyd przed kibicami. Prezes swoją ciężką pracą odbudował ten klub, poza tym buduje zaufanie w środowisku siatkarskim, to samo robi też prezydent Będzina. Za to jakie warunki nam stworzyli my powinniśmy się im odwdzięczyć awansem – zakończył Artur Ratajczak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę