Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Artur Popko: Wszyscy wierzymy w to, że to będą cudowne dni polskiej siatkówki

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przed rokiem turniejami PreZero Grand Prix PLS odmroziliśmy siatkówkę po kilku miesiącach zawieszenia z powodu pandemii koronawirusa, a dziś, już w zupełnie innych nastrojach, czekamy na drugą edycję rozgrywek. Plażowe zmagania graczy z PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi na stałe weszły już do siatkarskiego kalendarza.

Rok temu byliśmy w zupełnie innej sytuacji, niż dzisiaj. Po tym, jak wybuch pandemii koronawirusa  przerwał i przedwcześnie zakończył sezon wiedzieliśmy, że musimy wrócić najszybciej, jak się da. Szybko zaczęliśmy myśleć o letnich rozgrywkach i finalnie udało się zorganizować trzy cudowne turnieje. Błyskawicznie zapadła decyzja, że wypracujemy formułę, by te rozgrywki kontynuować – mówi prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Artur Popko.Przełom lipca i sierpnia będzie stał pod znakiem siatkówki – w Gdańsku i Krakowie na piasku o zwycięstwo w drugiej edycji PreZero Grand Prix PLS powalczą ligowe drużyny, a w tym czasie reprezentacja Polski mężczyzn walczyć będzie o medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Ponieważ podopieczni trenera Vitala Heynena grać będą najczęściej w godzinach nocnych lub porannych, kibice będą w stanie pogodzić oglądanie wszystkich turniejów.

Wszyscy wierzymy w to, że to będą cudowne dni polskiej siatkówki. Niestety, w Tokio na igrzyskach nie może być polskich kibiców, ale u nas, zarówno w Gdańsku, jak i Krakowie, jak najbardziej. Zapraszamy wszystkich kibiców polskiej siatkówki i zapewniamy, że będziecie się świetnie bawić przy znakomitej siatkówce – dodaje prezes PLS S.A.

PreZero Grand Prix PLS to był zupełnie nowy pomysł, który Polska Liga Siatkówki w 2020 roku w ekspresowym tempie wprowadziła w życie, by pokazać, że ligowa siatkówka potrafi działać kreatywnie i błyskawicznie, nawet w najtrudniejszych momentach. Żadna inna liga sportowa w naszym kraju nie zdecydowała się na stworzenie w tak szybkim tempie tak dużego i śmiałego przedsięwzięcia. Inicjatywa Polskiej Ligi Siatkówki została zauważona na całym świecie, gratulacje przysłał także Ary Graca, prezes Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).

W ubiegłym roku najlepsze okazały się żeńska drużyna Pałacu Bydgoszcz i męska Jastrzębskiego Węgla. Gwiazdami turniejów byli późniejsi czołowi zawodnicy w sezonie halowym – Monika Jagła z Pałacu, która przebojem wdarła się do reprezentacji Polski, a także Jakub Popiwczak, jeden z najlepszych zawodników sezonu PlusLigi, zakończonego mistrzowskim tytułem Jastrzębskiego Węgla. – Chcę podkreślić niesamowitą atmosferę i organizację turnieju PreZero Grand Prix. Do tego dopisała pogoda i kibice. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tych zawodów. To coś fantastycznego! – mówił przed rokiem Popiwczak.

Warto dodać, że ubiegłoroczna pionierska inicjatywa Polskiej Ligi Siatkówki S.A. przypadła do gustu sponsorom turnieju, którzy niemal w komplecie zdecydowali się kolejny raz wesprzeć letnie turnieje. Tym razem w ramach cyklu PreZero Grand Prix PLS odbędą się dwie imprezy – panie zagrają w dniach 29 lipca – 1 sierpnia w Gdańsku, a panowie w dniach 5-8 sierpnia w Krakowie. Oba turnieje pokaże telewizja Polsat Sport.

źródło: tauronliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę