Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wiśniewski odchodzi z ZAKSY, Baróti znalazł nowy klub

Wiśniewski odchodzi z ZAKSY, Baróti znalazł nowy klub

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Myślę, że to był dla mnie osobiście dobry sezon, ale nadal jest pole do rozwoju. Jestem bardzo usatysfakcjonowany, w ZAKSIE panuje pełen profesjonalizm – mówił kilka tygodni temu Árpád Baróti. Dodawał jednak, że nie wie jaka będzie jego siatkarska przyszłość. – Mam kilka ofert, ale chcę jeszcze trochę poczekać.

Plany węgierskiego atakującego uległy już sprecyzowaniu. Tureckie media obwieściły, że Baróti podpisał kontrakt z Bursą B.Şehir Belediye. Dla 29-letniego siatkarza będzie to pierwsza przygoda z turecką ligą.Bursa B.Şehir Belediye zakończyła sezon na siódmym miejscu w sezonie zasadniczym. Można przypuszczać, że transfer Barótiego znacznie podniesie jakość i ambicje tego zespołu, bo trzeba przypomnieć, że liga turecka w męskim wydaniu nie dorasta renomą i poziomem do ligi pań i raczej możemy o niej mówić, jako o europejskim średniaku.


Po ośmiu sezonach spędzonych w Kędzierzynie-Koźlu Łukasz Wiśniewski zmienia barwy klubowe. Łukasz Wiśniewski do ZAKSY trafił z Częstochowy. W grającym wówczas w najwyższej klasie rozgrywkowej AZS-ie Częstochowa spędził udane trzy sezony, na zakończenie częstochowskiej przygody zdobywając Puchar Challenge w 2012 roku. Dla 23-letniego wówczas zawodnika możliwość gry w jednym z bardziej utytułowanych klubów w Polsce, jakim jest ZAKSA, była szansą. – Przychodząc tutaj miałem na myśli głównie rozwój i myślę, że po kilku latach spędzonych w Kędzierzynie-Koźlu osiągnąłem to, czego chciałem – mówił Łukasz Wiśniewski. Tę okazję środkowy ZAKSY wykorzystał bezbłędnie, co potwierdziły sukcesy klubu z Łukaszem w roli jednego z filarów zespołu.

Z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle popularny Wiśnia trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski (2016, 2017, 2019), dwa razy wicemistrzostwo (2013, 2018), na swoim koncie zapisał również cztery wygrane w Pucharze Polski (2013, 2014, 2017, 2019). Znakomita postawa Łukasza Wiśniewskiego w zmaganiach pucharowych również została zauważona, czterokrotnie środkowy ZAKSY był wybierany najlepiej blokującym rozgrywek (2013, 2014, 2017, 2019), a raz najlepiej zagrywającym (2016). W ostatnim sezonie w barwach kędzierzyńskiego klubu doświadczony środkowy wraz z kolegami zdobył Superpuchar Polski, kończąc zmagania PlusLigi na pierwszym miejscu w ligowej klasyfikacji (bez wyłaniania mistrza kraju – przyp. red.). Przez osiem sezonów Łukasz Wiśniewski dał się poznać również jako mentalny lider i dobry duch drużyny.

Najbardziej żałuję, że nie było nam dane dokończyć tego sezonu. Nie przypuszczałem, że właśnie tak będzie wyglądało, a raczej „nie wyglądało”, moje pożegnanie z ZAKSĄ – przyznał Łukasz Wiśniewski, podsumowując intensywne osiem sezonów w Kędzierzynie-Koźlu. – Przez osiem lat spędzonych w tym klubie poznałem wielu fantastycznych ludzi: od zawodników, przez sztab szkoleniowy, pracowników klubu, po mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Ze mną i moją rodziną już do końca życia pozostanie wiele wspaniałych momentów i wspomnień. Chciałbym wszystkim na raz i każdemu z osobna podziękować za tych wyjątkowych osiem lat, wspólną pracę i wkład jaki wnieśliśmy do osiąganych sukcesów. Nie wymienię teraz konkretnych nazwisk, bo nie wystarczyłoby nam czasu i miejsca. Dzięki tym wszystkim ludziom, z którymi tworzyliśmy super drużynę doszedłem do tego miejsca, w którym jestem dzisiaj. #ZAKSAfamily – nigdy o was nie zapomnę i do zobaczenia wkrótce – dodał popularny Wiśnia.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, voleybolunsesi.com, zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved