Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Ariel Fijoł: Potrzebujemy gry, treningów, rywalizacji

Ariel Fijoł: Potrzebujemy gry, treningów, rywalizacji

fot. cev.eu

– Dzisiaj na jednym z gdańskich boisk do siatkówki plażowej ćwiczyli nasi juniorzy. Jutro na podobne zajęcia zabieram chłopaków z rocznika 2002. Wszyscy bez wyjątku jesteśmy spragnieni gry i treningów z prawdziwego zdarzenia – mówi Ariel Fijoł, trener w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Gdańsku.

 



S.O.S. w którym pracuje Ariel Fijoł działa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 i był wielokrotnie chwalony za dobrą organizację i sportowe sukcesy w kategoriach młodzieżowych. – Świetnie układa się nam współpraca z dyrekcją. W ostatnim czasie, gdy pracowaliśmy zdalnie, wszystkie jej aspekty funkcjonowały praktycznie bez zarzutu – podkreśla Ariel Fijoł.

Ostatnie tygodnie ze względu na pandemię koronawirusa były bardzo trudne dla środowiska siatkarskiego nie tylko w Gdańsku. – Zawsze staram się szukać pozytywów w rozwiązywaniu problemów. Podsycanie strachu ze względu na pandemię nie miało sensu. Więcej czasu poświęciłem rodzinie, którą zaniedbywałem w normalnym czasie. Najbliżsi dają mi dużo siły i ciepła – powiedział Ariel Fijoł i w trakcie pobytu w domu zorganizował m.in. biwak. W mieszkaniu na siódmym piętrze w bloku były … namiot i śpiwory.

Ograniczanie rygorów wprowadzonych ze względu na pandemię bardzo ucieszyło gdańskich siatkarzy. – Pracę zdalną staraliśmy się maksymalnie urozmaicać. Wysyłaliśmy do naszych zawodników zadania do wykonania. Otrzymywaliśmy informacje zwrotne. Taka była praca, ale już wszyscy powoli mamy dosyć komputerów. Potrzebujemy gry, treningów, rywalizacji. Sam bardzo chętnie spotkałbym się ze swoimi kolegami-trenerami. Choć walczymy na turniejach, to też przyjaźnimy, rozmawiamy, dyskutujemy. Tego mi brakuje. Myślę, że inni trenerzy są podobnego zdania – powiedział Ariel Fijoł.

Poza Arielem Fijołem w gdańskim Siatkarskim Ośrodku Szkolnym pracują jeszcze Paweł Deguć, Oskar Janiszewski, Adam Langner, Mariusz Łobacz, Adam Miotk, Edward Pawlun i Piotr Sobolewski. Każdy z trenerów opiekuje się grupą zawodników.

– Tworzymy siatkarską piramidę – mówi Ariel Fijoł. – Jej podstawą są najmłodsi. Dla nich jest minisiatkówka. Współpracujemy ze Szkołą Podstawową 79. Cieszymy się, że do seniorów trafia coraz więcej naszej młodzieży. Pomagamy juniorom znaleźć swojej miejsce. Chcemy, żeby zostali przy siatkówce. Osobny temat to współpraca z Treflem, który objął patronat nad naszymi klasami. Związek z tak mocnym klubem jest dla nas bardzo ważny – dodaje Ariel Fijoł.

Przypomnijmy, że juniorzy Trefla Gdańsk SA w pięknym stylu wywalczyli awans do finałowego turnieju mistrzostw Polski, który z udziałem ośmiu drużyn miał zostać rozegrany w Dębicy pod koniec marca. Jednak we względu na pandemię został przełożony na okres pomiędzy 15 sierpnia a 15 września 2020 roku. Młodzi gdańscy siatkarze chcą przygotować się do nich jak najlepiej.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę