Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyńczyk dołączył do drużyny Heynena

Argentyńczyk dołączył do drużyny Heynena

fot. Sir Safety Perugia

Kolejny środkowy dołączył do Sir Safety Conad Perugia. W zespole prowadzonym przez Vitala Heynena obok Fabio Ricciego oraz Roberto Russo na tej pozycji będzie występował także Argentyńczyk Sebastian Sole, który w poprzednich dwóch sezonach bronił barw drużyny Calzedonia Verona.

Urodzony w 1991 roku Sebastian Sole to jeden z najważniejszych zawodników swojej reprezentacji. Zdobył z nią złoto Igrzysk Panamerykańskich, a także brązowe medale mistrzostw świata juniorów oraz kadetów. W lidze włoskiej największe triumfy święcił w barwach Itas Trentino, z którym wywalczył mistrzostwo kraju oraz superpuchar Włoch. Zagrał także w finale Ligi Mistrzów w 2016 roku, jednak jego zespół uległ w nim Zenitowi Kazań. W sezonie 2017/18 występował w brazylijskim Funvic Taubate, lecz rok później powrócił do ligi włoskiej i bronił barw Calzedonia Verona.Jestem bardzo szczęśliwy i nie miałem żadnych wątpliwości jak tylko ta okazja się pojawiła. Negocjacje przebiegły bardzo sprawnie, zawsze chciałem mierzyć wysoko i znowu grać o mistrzostwo. Z tego powodu szukałem takiej okazji, Perugia to drużyna, która od ostatnich kilku lat jest na szczycie. Wykorzystałem więc szansę i mam nadzieję, że będę grał jak najlepiej – stwierdził środkowy.

Zawodnik wypowiedział się także na temat nowych kolegów z zespołu oraz Vitala Heynena. Będę grał razem z mocnymi i doświadczonymi zawodnikami. Znam Filippo Lanzę i Massimo Colaciego z naszych wspólnych występów w Trentino, a przeciwko Atanasijeviciovi grałem już od 2009 roku. Również miałem wiele okazji mierzyć się przeciwko Leonowi. Będzie świetnie występować z nimi w jednej drużynie. Heynen? Również grałem przeciwko niemu kilka razy. Wykonuje świetną pracę zarówno w Perugii, jak i z polską reprezentacją. Jestem ciekawy pracy z nim. Oczywiście jestem chętny do dalszego rozwoju i gotowy dać coś od siebie – zakończył Sebastian Sole.

źródło: inf. własna, sirsafetyperugia.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę