Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyńczyk dołączył do drużyny Heynena

Argentyńczyk dołączył do drużyny Heynena

fot. Sir Safety Perugia

Kolejny środkowy dołączył do Sir Safety Conad Perugia. W zespole prowadzonym przez Vitala Heynena obok Fabio Ricciego oraz Roberto Russo na tej pozycji będzie występował także Argentyńczyk Sebastian Sole, który w poprzednich dwóch sezonach bronił barw drużyny Calzedonia Verona.

Urodzony w 1991 roku Sebastian Sole to jeden z najważniejszych zawodników swojej reprezentacji. Zdobył z nią złoto Igrzysk Panamerykańskich, a także brązowe medale mistrzostw świata juniorów oraz kadetów. W lidze włoskiej największe triumfy święcił w barwach Itas Trentino, z którym wywalczył mistrzostwo kraju oraz superpuchar Włoch. Zagrał także w finale Ligi Mistrzów w 2016 roku, jednak jego zespół uległ w nim Zenitowi Kazań. W sezonie 2017/18 występował w brazylijskim Funvic Taubate, lecz rok później powrócił do ligi włoskiej i bronił barw Calzedonia Verona.

Jestem bardzo szczęśliwy i nie miałem żadnych wątpliwości jak tylko ta okazja się pojawiła. Negocjacje przebiegły bardzo sprawnie, zawsze chciałem mierzyć wysoko i znowu grać o mistrzostwo. Z tego powodu szukałem takiej okazji, Perugia to drużyna, która od ostatnich kilku lat jest na szczycie. Wykorzystałem więc szansę i mam nadzieję, że będę grał jak najlepiej – stwierdził środkowy.

Zawodnik wypowiedział się także na temat nowych kolegów z zespołu oraz Vitala Heynena. Będę grał razem z mocnymi i doświadczonymi zawodnikami. Znam Filippo Lanzę i Massimo Colaciego z naszych wspólnych występów w Trentino, a przeciwko Atanasijeviciovi grałem już od 2009 roku. Również miałem wiele okazji mierzyć się przeciwko Leonowi. Będzie świetnie występować z nimi w jednej drużynie. Heynen? Również grałem przeciwko niemu kilka razy. Wykonuje świetną pracę zarówno w Perugii, jak i z polską reprezentacją. Jestem ciekawy pracy z nim. Oczywiście jestem chętny do dalszego rozwoju i gotowy dać coś od siebie – zakończył Sebastian Sole.

źródło: inf. własna, sirsafetyperugia.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved