Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Argentyńczycy lepsi od Wenezuelczyków w ostatnim sparingu

fot. FIVB

Coraz mniej czasu pozostało do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Tokio. W ramach ostatniego testu przed tą imprezą reprezentacja Argentyny zmierzyła się z Wenezuelczykami. Podopieczni trenera Marcelo Mendeza wygrali 3:0, zaś w dodatkowym secie Wenezuela triumfowała 25:23. Wcześniej Argentyńczycy testowali swoją formę we Włoszech, gdzie dwukrotnie przegrali z reprezentacją gospodarzy.

Początek pojedynku był wyrównany, dopiero po bloku Facundo Conte Argentyńczycy wyszli na prowadzenie 8:7. W kolejnych akcjach wynik oscylował wokół remisu. W środkowej fazie seta to Wenezuelczycy odskoczyli na jeden punkt, ale nie byli w stanie powiększyć tej przewagi. Do końca trwała zacięta walka, którą na korzyść podopiecznych trenera Mendeza rozstrzygnął Bruno Lima. W drugiej odsłonie Argentyńczycy poszli za ciosem, szybko wychodząc na wyraźne prowadzenie (10:5). Luciano De Cecco często korzystał ze swoich środkowych (20:17). Dopiero w końcówce uaktywnił się Emerson Rodríguez, jednak mimo jego starań drużyna prowadzona przez Ronalda Saraia nie zdołała odwrócić losów seta, przegrywając 22:25.W trzecim secie szkoleniowcy zmienili ustawienia. Mimo roszad w składzie Argentyńczycy kontynuowali skuteczną grę i pozostawali na prowadzeniu (15:9). Skutecznie punktował Federico Pereyra. Wenezuelczycy nie potrafili znaleźć sposobu na rywali i ostatecznie przegrali tę partię do 14. Mimo wyniku 3:0 rozegrano jeszcze jeden set. W tej odsłonie dobrze zaprezentował się Eliecer Canelo, a Wenezuelczycy wygrali 25:23.

Reprezentacja Wenezueli podczas igrzysk olimpijskich będzie występować w grupie A. W pierwszym meczu zmierzą się z Japończykami. W tej grupie występuje również Polska, z biało-czerwonymi podopieczni trenera Saraia spotkają się w 3. kolejce. Argentyńczycy trafili do grupy B. Ich pierwszym przeciwnikiem podczas turnieju w Tokio będą Rosjanie.

Argentyna – Wenezuela 3:0
(25:23, 25:22, 25:14)
dodatkowy set: 23:25

Składy zespołów:
Argentyna: De Cecco (1), Lima (11); Solé (8), Loser (8), Conte (7), Palacios (10), Danani (libero) oraz  Ramos (6), Sánchez (1), Pereyra (6), Poglajen (6) i Méndez (6)
Wenezuela: Carrasco (1), Rodríguez (10), Verdi (6), Valencia (8), Rivas (9), Fayola (3), Mata (libero) oraz González (2),  Canelo (10), Arias (6), Oramas (1) i Velázquez

źródło: feva.org.ar, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę