Argentyńczycy lepsi od Wenezuelczyków w ostatnim sparingu

Coraz mniej czasu pozostało do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Tokio. W ramach ostatniego testu przed tą imprezą reprezentacja Argentyny zmierzyła się z Wenezuelczykami. Podopieczni trenera Marcelo Mendeza wygrali 3:0, zaś w dodatkowym secie Wenezuela triumfowała 25:23. Wcześniej Argentyńczycy testowali swoją formę we Włoszech, gdzie dwukrotnie przegrali z reprezentacją gospodarzy.

Początek pojedynku był wyrównany, dopiero po bloku Facundo Conte Argentyńczycy wyszli na prowadzenie 8:7. W kolejnych akcjach wynik oscylował wokół remisu. W środkowej fazie seta to Wenezuelczycy odskoczyli na jeden punkt, ale nie byli w stanie powiększyć tej przewagi. Do końca trwała zacięta walka, którą na korzyść podopiecznych trenera Mendeza rozstrzygnął Bruno Lima. W drugiej odsłonie Argentyńczycy poszli za ciosem, szybko wychodząc na wyraźne prowadzenie (10:5). Luciano De Cecco często korzystał ze swoich środkowych (20:17). Dopiero w końcówce uaktywnił się Emerson Rodríguez, jednak mimo jego starań drużyna prowadzona przez Ronalda Saraia nie zdołała odwrócić losów seta, przegrywając 22:25.

W trzecim secie szkoleniowcy zmienili ustawienia. Mimo roszad w składzie Argentyńczycy kontynuowali skuteczną grę i pozostawali na prowadzeniu (15:9). Skutecznie punktował Federico Pereyra. Wenezuelczycy nie potrafili znaleźć sposobu na rywali i ostatecznie przegrali tę partię do 14. Mimo wyniku 3:0 rozegrano jeszcze jeden set. W tej odsłonie dobrze zaprezentował się Eliecer Canelo, a Wenezuelczycy wygrali 25:23.

Reprezentacja Wenezueli podczas igrzysk olimpijskich będzie występować w grupie A. W pierwszym meczu zmierzą się z Japończykami. W tej grupie występuje również Polska, z biało-czerwonymi podopieczni trenera Saraia spotkają się w 3. kolejce. Argentyńczycy trafili do grupy B. Ich pierwszym przeciwnikiem podczas turnieju w Tokio będą Rosjanie.

Argentyna – Wenezuela 3:0
(25:23, 25:22, 25:14)
dodatkowy set: 23:25

Argentyna: De Cecco (1), Lima (11); Solé (8), Loser (8), Conte (7), Palacios (10), Danani (libero) oraz  Ramos (6), Sánchez (1), Pereyra (6), Poglajen (6) i Méndez (6)
Wenezuela: Carrasco (1), Rodríguez (10), Verdi (6), Valencia (8), Rivas (9), Fayola (3), Mata (libero) oraz González (2),  Canelo (10), Arias (6), Oramas (1) i Velázquez

źródło: feva.org.ar, opr. własne