Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Aqua Zdrój Wałbrzych nie zagra w II lidze mężczyzn

Aqua Zdrój Wałbrzych nie zagra w II lidze mężczyzn

W przyszłym sezonie w rozgrywkach II ligi mężczyzn zabraknie zespołu z Wałbrzycha. Aqua Zdrój ogłosił właśnie, że nie wystawi drużyny seniorów w rozgrywkach szczebla centralnego, a zespół zostanie przekazany do klubu Chełmiec Wałbrzych, na co dzień szkolącego młodzież. Jako powód zarząd klubu podał „panującą sytuację”.

Siatkarze Aqua Zdrój Wałbrzych w minionym sezonie walczyli w grupie 4 II ligi mężczyzn. Rundę zasadniczą zakończyli na drugim miejscu w tabeli, tuż za Astrą Nowa Sól i w play-off zmierzyli się z Sobieskim Żagań. Mimo wygranego pierwszego meczu kolejne trzy przegrali i nie zdołali awansować do turnieju półfinałowego o awans do I ligi.Już wiadomo, że zespołu z Wałbrzycha zabraknie na drugoligowym froncie w przyszłym sezonie. „Oficjalnie możemy potwierdzić – w sezonie 2020/21 MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych nie przystąpi do rozgrywek II-ligowych. W związku z panującą sytuacją Zarząd Klubu postanowił rozpocząć proces formalny przekazania zespołu seniorów do KPS Chełmiec Wałbrzych czyli klubu na co dzień szkolącego młodzież w naszym mieście” – przekazał klub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z naszych informacji wynika, że to nie ostatni klub, którego z powodu kryzysu ekonomicznego zabraknie w rozgrywkach szczebla centralnego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved