Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Antonio Giacobbe: Gra przeciwko mocnym zespołom to dla nas wielka duma

Antonio Giacobbe: Gra przeciwko mocnym zespołom to dla nas wielka duma

fot. FIVB

– Polska gra o medal, teraz decyduje się tylko to, jaki będzie jego kolor. Może wygrać turniej, zdecydowanie polscy siatkarze są w stanie obronić tytuł. W innych zespołach też są zawodnicy na wysokim poziomie. Ale najważniejsze nie jest porównywanie siatkarza po siatkarzu, najważniejsza jest grupa. A Polska, którą prowadzi mój przyjaciel Grbić, tworzy bardzo silną grupę – powiedział o potencjale biało-czerwonych Antonio Giacobbe, trener reprezentacji Tunezji.

Reprezentacja Polski do 1/8 finału mistrzostw świata awansowała z 1. miejsca. Rywalem współgospodarzy turnieju będą Tunezyjczycy. Ta reprezentacja rywalizowała w grupie A. Przegrała 0:3 z Serbią i Ukrainą, zaś wygrała 3:0 z Portoryko.Wystarczyło to, by siatkarze z Tunezji pozostali w grze. Zdecydowało jednak o tym ratio małych punktów. Tunezyjczycy mieli je lepsze od Kanadyjczyków zaledwie o 0,009. – Naszym celem był awans do drugiej rundy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Wiemy, że czeka nas trudny przeciwnik. Ale jesteśmy na mistrzostwach świata, to normalne – podkreślił Antonio Giacobbe, trener Tunezyjczyków.

Obrońcy tytułu podczas fazy grupowej stracili tylko seta. Wszystko wskazuje na to, że niedzielny mecz w Gliwicach będzie jednostronnym widowiskiem. – Gra przeciwko mocnym zespołom to dla nas wielka duma. Nie mamy zbyt wielu szans na rywalizację z czołowymi drużynami świata. Musimy więc czerpać z tego jak najwięcej. To będzie dla nas wspaniała lekcja, dzięki której dowiemy się, jaki jest nasz potencjał – uważa Giacobbe.

Tunezyjski szkoleniowiec uważa, że biało-czerwoni to jeden z faworytów rywalizacji i są w stanie po raz trzeci z rzędu sięgnąć po złoty medal mistrzostw świata, powtarzając sukcesy z 2014 i 2018 roku. – Polska gra o medal, teraz decyduje się tylko to, jaki będzie jego kolor. Może wygrać turniej, zdecydowanie polscy siatkarze są w stanie obronić tytuł. W innych zespołach też są zawodnicy na wysokim poziomie. Ale najważniejsze nie jest porównywanie siatkarza po siatkarzu, najważniejsza jest grupa. A Polska, którą prowadzi mój przyjaciel Grbić, tworzy bardzo silną grupę. Wygrywanie przychodzi jej łatwo. Grbicia znam, bo prowadziłem zespoły przeciwko Serbii, kiedy jeszcze był jej rozgrywającym – stwierdził Giacobbe.

źródło: sport.interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę