Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Antoni Kwasigroch: Nie możemy się doczekać

Antoni Kwasigroch: Nie możemy się doczekać

fot. Klaudia Piwowarczyk

W dniach 12-17 lipca w Arenie Jaskółka Tarnów rozgrywane będą mistrzostwa Europy U22. Biało-czerwoni prowadzeni przez Daniela Plińskiego zmierzą się w fazie grupowej odpowiednio z Francją, Serbią i Austrią. Polacy wszystkie grupowe spotkania będą rozgrywali o 19.30. – Nie możemy doczekać się pierwszego gwizdka, a atmosfera w drużynie jest bojowa – powiedział Antoni Kwasigroch, przyjmujący reprezentacji Polski. Partnerem turnieju jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Godziny dzielą was od rozpoczęcia mistrzostw Europy U22, które w dniach 12-17 lipca odbędą się w Tarnowie. Jesteście gotowi do gry?Antoni Kwasigroch: –  Nie możemy doczekać się pierwszego gwizdka. Chcemy już poczuć meczową atmosferę, bo ile można trenować. Gramy coraz lepiej, oby szczyt formy przyszedł na najważniejsze mecze w mistrzostwach.

Waszym pierwszym rywalem będzie Francja. Pierwsze spotkania to chyba zawsze dodatkowy stres?

– To jest kluczowe, żebyśmy dobrze weszli w ten turniej. Zwycięstwo z Francją otworzy nam drogę do półfinału. Zawsze jest stres, gdy grasz w biało-czerwonej koszulce, aczkolwiek jest on bardziej motywujący niż deprymujący. Poza tym dla takich meczów, w których jest dużo emocji i stresu właśnie się trenuje. To jest najlepsza część uprawiania sportu.

W grupie poza wspomnianą Francją zmierzycie się jeszcze z Austrią oraz Serią. Który rywal będzie najtrudniejszy?

Na pewno Francuzi będą mocni, pokonali w eliminacjach Bułgarię, która do słabych reprezentacji nie należy. Serbów też nie możemy lekceważyć, nie znaleźli się na tym turnieju z przypadku. Najważniejsze, żeby nasza drużyna na swoim poziomie.

Chyba śmiało można powiedzieć, że waszym ogromnym atutem będzie publiczność, bo zagracie cały turniej w Polsce, a dokładnie w Tarnowie?

– To prawda! Mamy nadzieję, że przyjdzie sporo kibiców, którzy pomogą nam w wygraniu każdego meczu. Zapraszamy i liczymy na dużą frekwencję!

Za wami kilka meczów sparingowych, w tym ostatnie z Turcją. To były bardzo wartościowe spotkania, które dały odpowiedzi na to, nad czym trzeba jeszcze popracować przed startem turnieju.

– Wygraliśmy z Holandią, wygraliśmy z Turcją. Najważniejsze jednak jest to, żebyśmy wygrali z Francją, później z Serbią i Austrią.

Jaka atmosfera panuje w drużynie przed mistrzostwami Europy U-22?

– Od prawie dwóch miesięcy spędzamy ze sobą całe dnie. Większość z nas zna się dosyć długo, więc dobrze się dogadujemy. Integrujemy się na przykład grając w karty. Do tego atmosfera jest bojowa. Tak jak wspomniałem, nie możemy doczekać się wtorkowego spotkania z Francją.

Podział na grupy mistrzostw Europy mężczyzn U-22:

Grupa I: Austria, Francja, Polska, Serbia

Grupa II: Czarnogóra, Niderlandy, Turcja, Włochy

Harmonogram mistrzostw Europy mężczyzn U22 – Tarnów 12-17 lipca:

12 lipca (wtorek)
godz. 12.00 Czarnogóra – Holandia
godz. 14.30 Serbia – Austria
godz. 17.00 Włochy – Turcja
godz. 19.30 Polska – Francja

13 lipca (środa)
godz. 12.00 Holandia – Turcja
godz. 14.30 Austria – Francja
godz. 17.00 Czarnogóra – Włochy
godz. 19.30 Serbia – Polska

14 lipca (czwartek)
godz. 12.00 Turcja – Czarnogóra
godz. 14.30 Francja – Serbia
godz. 17.00 Holandia – Włochy
godz. 19.30 Austria – Polska

16 lipca (sobota) – półfinały
godz. 17.00 1 drużyna grupa I – 2 drużyna grupa II
godz. 20.00 1 drużyna grupa II – 2 drużyna grupa I

17 lipca (niedziela)
godz. 17.00 mecz o brązowy medal
godz. 20.00 finał

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę