Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Antoine Brizard: Musimy być bardzo czujni

Antoine Brizard: Musimy być bardzo czujni

fot. cev.eu

– Niestety, w fazie grupowej nie rozegraliśmy żadnych trudnych meczów, poza tym z Niemcami, w którym było trochę emocji I walki. Czasami odnosiliśmy wrażenie, że przeciwnicy już przed meczem z nami czuli się pokonani I ustawiali się w roli przegranych – ocenił rozgrywający trójkolorowych Antoine Brizard.

Podopieczni Bernardo Rezende obok Włochów i Polaków bez porażki przeszli przez fazę grupową. Jedynie Niemcy napsuli im trochę krwi. – Niestety, w fazie grupowej nie rozegraliśmy żadnych trudnych meczów, poza tym z Niemcami, w którym było trochę emocji I walki. Czasami odnosiliśmy wrażenie, że przeciwnicy już przed meczem z nami czuli się pokonani I ustawiali się w roli przegranych – ocenił rozgrywający trójkolorowych Antoine Brizard.Zdaje on sobie sprawę, że w fazie pucharowej mistrzostw Europy słabych rywali już nie będzie. – Naszym celem było zajęcie pierwszego miejsca w grupie, tym bardziej, że wiedzieliśmy, że mamy w niej łatwiejszych rywali. Teraz już będziemy musieli być bardzo czujni, bo za kilka dni konkurencja będzie większa I możemy być zaskoczeni. Zagramy przeciwko dobrym zespołom w niesamowitej atmosferze, więc musimy być bardzo czujni – zaznaczył Francuz.

W fazie grupowej trójkolorowi nie rozegrali żadnego tie-breaka. Ich szkoleniowiec rotował składem, a dzięki temu nie stracili zbyt dużo sił przed decydującymi pojedynkami w turnieju. – Pozytywne jest to, że w fazie grupowej nie poświęciliśmy zbyt dużo energii na poszczególne mecze. Byliśmy też w stanie przygotować się do kolejnych spotkań. Trenujemy na siłowni, więc fizycznie czujemy się dobrze. Musimy być w optymalnej formie na mecz 1/8 finału – stwierdził francuski rozgrywający.

W meczu tym rywalami mistrzów olimpijskich będą Czesi. Jeśli podopieczni trenera Rezende ich pokonają, to w kolejnych fazach turnieju poprzeczka powędruje jeszcze wyżej, bowiem mogą trafić na Słoweńców oraz Polaków. – Czesi są dobrą drużyną. Nie będą mieli nic do stracenia, a w dodatku zagrają u siebie – krótko skwitował Antoine Brizard.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę