Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Anna Stencel: Od początku miałyśmy kontrolę

Anna Stencel: Od początku miałyśmy kontrolę

– Taki system grania w Lidze Mistrzyń nam bardziej odpowiada, gdzie jedziemy na mecz i gramy jeden mecz, a nie tak jak w tamtym roku cały turniej. Tamto okazało się dla nas niewypałem i nie potrafiłyśmy się w tym systemie odnaleźć – mówi Anna Stencel, środkowa Developresu Rzeszów. Popularne Rysice pokonały u siebie SC Prometej Dnipro Kamieńskie 3:0 w czwartej kolejce grupy A Ligi Mistrzyń siatkarek i są bliskie awansu do ćwierćfinałów.

Obawiała się pani o wynik podczas meczu?Anna Stencel:Raczej nie, bo od początku miałyśmy kontrolę, a wynik 3:0, tylko to potwierdza.

Było nieduże zagrożenie w drugim secie, gdy traciłyście do rywalek już trzy punkty.

Nikt nie powiedział, że przyjadą i za darmo oddadzą nam te trzy punkty. Wiadomo było, że będą walczyć. Moim zdaniem najważniejsze, że w pierwszym secie zbudowałyśmy tak dużą przewagę, która dała nam pewność siebie i większą swobodę w działaniu i robieniu różnych rzeczy. Mimo że w końcówce nas dogoniły, to jednak mogłyśmy to bezstresowo dokończyć. A trzeci set to już poszedł całkiem bezstresowo. Kara Bajema nam się „rozhuśtała”, można było do niej grać w ciemno.

Czy to już doświadczenie sprawia, że w tym roku w Lidze Mistrzyń idzie wam tak dobrze?

Na pewno bardziej odpowiada nam ten system grania w Lidze Mistrzyń, gdzie jedziemy na mecz i gramy jeden mecz, a nie tak jak w tamtym roku cały turniej. Tamto okazało się dla nas niewypałem i nie potrafiłyśmy się w tym systemie odnaleźć. Natomiast tutaj jedziemy na konkretnego przeciwnika i na nim się tylko skupiamy, nie zaprzątając sobie głowy innymi.

Jesteście o krok od awansu, ale…

Ale trochę nam jeszcze brakuje i nadal musimy być bardzo skupione, zz pełnym zaangażowaniem podchodzić do kolejnych rywali.

Wygrywacie mecz za meczem, to już ta forma, jaka ma być?

– Nie, najlepsza forma jest przed nami, czekamy na play-off, żeby odpalić najlepszą formę. Teraz jesteśmy na lekkim zmęczeniu, bo mimo wszystko w tym okresie świątecznym i jeszcze przed samym meczem z Bydgoszczą mieliśmy dość ciężkie treningi i to zmęczenie pewnie było widać.

* więcej w serwisie nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę